Autor: Zrzut ekranu z transmisji Mateusz Rębecki

Krwawa walka na UFC

Mateusz Rębecki zarobił fortunę za walkę na UFC 308! Dana White wyróżnił go wyjątkową nagrodą

2024-10-27 8:54

Zła passa Polaków w UFC przerwana. Po 9 przegranych z rzędu, na UFC 308 w Abu Zabi Mateusz Rębecki (32 l., 20-2) sprawił sensację i pokonał faworyzowanego Myktybeka Orolbaia. To była istnie krwawa rzeźnia w oktagonie największej organizacji MMA na świecie.

Polak był skazywany na porażkę nie tylko przez bukmacherów, ale też zawodników UFC. - Jestem z siebie dumny! Udowodniłem wszystkim, że jestem lepszy niż wszystkim się wydaje – powiedział Rębecki na konferencji po walce.

Krwawa wojna Rębeckiego na UFC 308. Fenomenalna bitwa w Abu Zabi! Polak wygrywa

UFC 308: Krwawa rzeźnia Polaka! Rębecki pokonał Orolbaia

„Rebeastie” utarł wszystkim nosa i przez 15 minut walki pokazywał niesamowity charakter. Szybko poobijał twarz rywalowi, który ledwo widział na jedno oko. W trzeciej rundzie obaj walczyli na macie cali we krwi płynącej z ran na twarzach. O werdykcie decydowali sędziowie, którzy przyznali niejednogłośną wygraną Polakowi.

- Walka we krwi to dla mnie coś normalnego. Nie myślałem o tym, gdy byliśmy na macie. Robiłem to już tyle razy, że to po prostu „kolejny dzień w pracy”. Zawsze daję dobre walki, ale nigdy nie dostałem bonusu. Dla mnie to, jak reagowali ludzie było wystarczające. To było dla mnie jak bonus – dodał „Rebeastie”.

Pierwsze chwile Mateusza Rębeckiego po wygranej wojnie na UFC 308! Szaleństwo na trybunach [WIDEO]

Po gali Rębecki otrzymał jednak znakomite wiadomości. Dana White wyróżnił pojedynek nagrodą „Występu wieczoru” w wysokości 50 tysięcy dolarów.