Mateusz Rębecki

i

Autor: Tomasz Radzik SE FEN 37 RELACJA NA ŻYWO Walka Rębecki - Osipyan na gali FEN 37 live online

Nowy Polak w UFC

Mateusz Rębecki zawodnikiem UFC. Dana White oklaskiwał jego występ na stojąco, wielki sukces Polaka

2022-08-31 8:09

Stało się! Polska doczekała się kolejnego zawodnika w największej organizacji MMA na świecie. Podczas gali Dana White's Contender Series szeregi federacji zasilił Mateusz Rebecki. Popularny "Chińczyk" doczekał się spełnienia swoich wielkich marzeń. Spod klatki oklaskiwał go sam szef UFC, Dana White. Po efektownej wygranej w 1. rundzie decyzja mogła być tylko jedna.

Mateusz Rębecki to jedna z gwiazd organizacji Fight Exclusive Night. Mistrz wagi lekkiej nie miał zbyt wielu rywali, którzy byli w stanie mu zaszkodzić. "Chińczyk" szukał nowych wyzwań i nie ukrywał, że marzyły mu się występy w UFC. - Od kilku lat powtarzam, że moim celem i marzeniem jest UFC… Ale trzeba się uzbroić w cierpliwość, nie wybiegać za daleko, robić krok po kroczku - mówił w rozmowie z Andrzejem Kostyrą.

Rębecki trafił do UFC. Wielka wygrana Polaka

Mateusz Rębecki w końcu się doczekał swojego wielkiego momentu. Cierpliwość się opłaciła. Polak dostał szansę na walkę o kontrakt w UFC na gali DWCS. Tam zrobił swoje już w pierwszej rundzie. Szybko udusił rywala i z miejsca przypadł do gustu szefowi UFC. Dana White na stojąco oklaskiwał mistrza FEN.

Nerwowe oczekiwania nie trwały długo. Dana White podszedł do Polaka i mógł mu tylko pogratulować wejścia do UFC. Przypomnijmy, że samo zwycięstwo to za mało, by dostać kontrakt. Tak jak Rębecki, trzeba wygrać naprawdę efektownie i zapisać się w pamięci szefów organizacji. 

Mirek Okniński SHOW! Bardzo mocno o SZPILCE i rodzinie MURAŃSKICH | Andrzej Kostyra

Kim jest Mateusz Rębecki?

Po zwycięstwie nad Rodrigo Lidio, Mateusz Rębecki został jedną z gwiazd UFC. Jego obecny bilans w MMA to 16 zwycięstw i 1 porażka. Jest niepokonany od 2015 roku. Był mistrzem FEN od marca 2018 roku.

Sonda
Czy Mateusz Rębecki odniesie sukces w UFC?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze