Medaliści mistrzostw Europy MMA

Autor: Instagram Medaliści mistrzostw Europy MMA

Ogromne osiągnięcie

Medalowe żniwa polskiej kadry MMA. Mistrzostwa Europy zakończone wielkim sukcesem, worek medali

2024-04-23 10:32

Mieszane sztuki walki z każdym rokiem zyskują na popularności i stają się ciekawą alternatywą dla wielu młodych ludzi. Sukcesy gwiazd powodują, że adepci chętnie próbują swoich sił w sportach walki, a to przynosi wymierne korzyści, co widać po ostatnich mistrzostwach Europy, podczas których polska kadra zdobyła mnóstwo medali. Zarówno seniorzy, jak i juniorzy spisali się, nomen omen, na medal.

Mistrzostwa Europy IMMAF 2024 odbywały się w dniach od 29 marca do 6 kwietnia w Belgradzie w Ranko Zeravica Sports Hall. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników z 35 krajów. Prym wiedli reprezentanci Polski, którzy w każdej kategorii wiekowej zdobywali medale. W pierwszej fazie turniejowych zmagań walczyli kadeci, czyli młodzież wieku 12-18 lat. Wywalczyli oni dwa złote medal, jeden srebrny i sześć brązowych. Juniorzy wywalczyli dwa złota i srebro, a seniorzy złoto i dwa brązy.

Suma zdobytych medali wynosi więc piętnaście, co jest najlepszym wynikiem od od czasu pierwszego powołania kadry. Stowarzyszenie MMA Polska, które powstało w 2019 roku i jest odpowiedzialne za powoływanie polskiej kadry, dba o pozytywny wizerunek MMA, a głównym celem stowarzyszenia jest rozwój amatorskiego MMA. Od chwili powołania zawodnicy zdobyli 44 medale imprez międzynarodowych organizowanych przez International Mixed Martial Arts Federation.