Katarzyna Krawczyk

i

Autor: AP PHOTO Katarzyna Krawczyk

Ogromny sukces polskiej sportsmenki. Zdobyła medal mistrzostw świata

2021-10-06 20:11

Kolejny sukces podczas mistrzostw świata w zapasach! Katarzyna Krawczyk sięgnęła po brązowy medal imprezy w Oslo. To drugi krążek zdobyty przez Biało-czerwonych w Norwegii. Wcześniej po złoto sięgnął Magomedmurad Gadżijew.

Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) wywalczyła w Oslo brązowy medal zapaśniczych mistrzostw świata w kategorii 53 kg, po wygranej z Ekwadorką Luisą Elisabeth Valverde Melendres 7:1. Polka rozpoczęła mistrzostwa od zwycięstwa w 1/8 finału nad Amerykanką Amy Ann Fearnside przez przewagę techniczną 10:0. W ćwierćfinale prowadziła 8:1 zanim położyła na łopatki Szwedkę Emmę Malmgren. W 1/2 finału uległa 0:10 późniejszej mistrzyni świata Japonce Akari Fujinami.

Ponętna ukochana Piotra Żyły w samym stroju kąpielowym. Na dworze zimno, a ona wystawia ciało

MŚ w zapasach: Wielki sukces Katarzyny Krawczyk

Japonka w pojedynku o złoto zwyciężyła Mołdawiankę Julię Leordę (przewaga techniczna 10:0). Na najniższym stopniu podium stanęła także Kanadyjka Samantha Stewart pokonując Ukrainkę Chrystynę Berezę 4:0. Po 75 sekundach pierwszej rundy Krawczyk prowadziła 2:0, a punkty dostała za obejście rywalki. Do sukcesu zbliżyła się na 38 s przed jej końcem, kiedy wykonała rzut przez ramię za cztery punkty. Rywalka zdołała uzyskać honorowy punkt na osiem s przed zakończeniem pierwszego starcia, kiedy po sprowadzeniu nakryła rywalkę.

Druga runda to udana obrona punktowego dorobku zawodniczki z Chełma. Usiłowała powtórzyć rzut przez ramię. Rywalka straciła równowagę, co skrzętnie wykorzystała Polka wypychając Melendres za matę, za co otrzymała siódmy punkt.

Artur Szpilka opowiedział, jak pierwszy raz zobaczył całujących się gejów. "To był dla mnie szok, ale potem..."

Katarzyna Krawczyk - OSIĄGNIĘCIA

To pierwszy medal czempionatu globu urodzonej 6 września 1990 roku polskiej zapaśniczki. W kolekcji ma dwa brązowe medale mistrzostw Europy (Dortmund 2011 oraz Kaspijsk 2018), srebrny krążek 1. Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 roku oraz cztery medale Światowych Igrzysk Wojskowych (dwa złote, srebrny i brązowy) wywalczone w latach 2014-2019. Krawczyk jest żołnierzem Sił Powietrznych w stopniu szeregowego. W mistrzostwach Polski trzykrotnie zdobyła tytuł mistrzowski, raz była trzecia.

QUIZ. Ile zapamiętałeś z Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020? 12/15 dla fana to minimum

Pytanie 1 z 15
Ile medali na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 zdobyli Polacy?
Jan Tomaszewski KRYTYKUJE Lewandowskiego. „Zagrał NIEROZWAŻNIE” | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze