Cene Prevc

i

Autor: Cyfra Sport Cene Prevc

jego ostatni skok

Były lider kadry skoczków w Planicy pożegna się z kibicami! To będzie jego ostatni skok, postanowione

2023-02-20 8:12

Kiedy na chwilę przed rozpoczęciem sezonu 2022/23 Pucharu Świata, tuż po swojej najlepszej kampanii w życiu Cene Prevc zdecydował, że kończy karierę w wieku zaledwie 26 lat, wielu kibiców skoków narciarskich przeżyło prawdziwy szok. Chociaż Słoweniec nie żałuje podjętej przez siebie decyzji, szykuje się do oddania jeszcze jednego, ostatniego skoku, który będzie miał miejsce w Planicy, na zakończenie obecnego sezonu.

Kiedy skoczkowie narciarscy kończą swoje kariery sportowe, najczęściej można spodziewać się jeszcze pożegnania z kibicami, które ma miejsce podczas jednych z ich domowych konkursów. Tak było chociażby w przypadku Severina Freunda, który miał swoje uroczyste pożegnanie z fanami podczas ostatniego Turnieju Czterech Skoczni. Teraz, podczas ostatnich zawodów sezonu 2022/23 Pucharu Świata w Planicy, słoweńscy kibice będą mieli okazję podziękować Cene Prevcowi za to, co osiągnął w czasie swojej przygody ze sportem. 

Cene Prevc przyjedzie do Planicy, by skoczyć po raz ostatni. Tak chce się pożegnać z kibicami

26-letni skoczek dość niespodziewanie zdecydował się na zakończenie swojej kariery skoczka, zaledwie na chwilę przed rozpoczęciem kolejnego sezonu Pucharu Świata, mając ponadto za sobą najlepszą kampanię w swoim życiu. Słoweniec zdecydował jednak, że woli robić w życiu inne rzeczy, a skoki już od dawna nie dawały mu prawdziwej radości. Chce jednak pożegnać się z kibicami swoim ostatnim skokiem.

Były lider kadry skoczków w Planicy pożegna się z kibicami! To będzie jego ostatni skok, postanowione

Nadal formalnie jestem członkiem słoweńskiej kadry narodowej w skokach. Podkreślam to, bo chcę pożegnać się z kibicami w Planicy ostatnim skokiem. Nie będzie to oficjalny skok, ale taki oddany pomiędzy dwiema seriami. To będzie prawdziwe pożegnanie w miejscu, które jest moim ulubionym - wyznał Prevc w rozmowie z portalem "skijumping.pl" zapowiadając swoje oficjalne pożegnanie ze skokami narciarskimi.

Sonda
Czy Kamil Stoch wróci jeszcze do wielkiej formy?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze