Kubacki MOCNO ocenił Stocha. Padły konkrety, wszyscy zrozumieją co się dzieje w kadrze

2020-11-27 18:57 md
Dawid Kubacki i Kamil Stoch
Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Dawid Kubacki i Kamil Stoch

W znakomitym stylu skoczył Dawid Kubacki podczas piątkowych kwalifikacji do weekendowych konkursów Pucharu Świata w fińskim Kuusamo. Reprezentant Polski znalazł się na czele stawki, a po wszystkim wypowiedział się dla "Eurosportu". W ciekawym komentarzu triumfatora nie zabrakło odniesienia do innego kadrowicza "Biało-czerwonych", Kamila Stocha.

Polacy ruszyli do Finlandii zapewne sami będąc ciekawi swojej formy. Historycznie naszym reprezentantom nigdy w tym kraju na północy Europy zbytnio nie szło, ale wszyscy mieli nadzieję, że tym razem będzie w stanie się to zmienić. I już piątkowe kwalifikacje pokazały, że - kto wie - być może to będzie właśnie ten przełomowy weekend. Wszyscy bowiem zakwalifikowali się do weekendowych konkursów indywidualnych, a dodatkowo Dawid Kubacki stanął na czele stawki.

Marcin Najman chciałby NAKŁAŚĆ PO ŁBIE Jerzego Urbana. Trafiony w czuły punkt! Został SKOMPROMITOWANY

Po udanych w swoim wykonaniu kwalifikacjach, Kubacki udzielił wywiadu Eurosportowi. W swej wypowiedzi odniósł się także do swojego kolegi z kadry, Kamila Stocha, który finiszował w piątek na 10. lokacie. - Skok w kwalifikacjach był najlepszy, wreszcie tej zimy trafiłem w próg. Jeżeli trafią się złe warunki, to mimo dobrego skoku nie da się skoczyć. Kamil oddał dobry skok, a poleciał 120 metrów. Na moje oko był to fajny skok. Była energia na progu i było to czuć już za progiem, bo czuć było jak mnie rotuje. Myślę, że trener też to potwierdzi - stwierdził Kubacki cytowany przez sport.pl.

Polski skoczek ostro zatem odniósł się do kwestii pogodowych nie pozostawiając wątpliwości, jak wielkie mają one znaczenie. Jego słowa wiele także mówią o atmosferze w polskiej kadrze - a ta bez wątpienia wygląda w myśl zasady jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Dzięki takiemu nastawieniu reprezentacja Polski w sezonie 2020/2021 Pucharu Świata może dojść naprawdę wysoko!

Dawid Kubacki, mistrz Polski w skokach: Wierzę, że zimą zawody będą odbywały się normalnie.
Najnowsze