Kamil Stoch

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Kamil Stoch

Pierwszy raz od 14 lat!

Dramat Kamila Stocha. Ta statystyka pokazuje, do jakiej tragedii doszło w Engelbergu

2022-12-18 13:32

Nie tak miała wyglądać pierwsza seria ostatniego przedświątecznego konkursu w wykonaniu Kamila Stocha w Engelbergu. Polak odpadł po pierwszym skoku i nie zgarnie kolejnych punktów do klasyfikacji Pucharu Świata. Polak padł ofiarą fatalnych warunków, w których przyszło skakać kilku zawodnikom.

Kamil Stoch nie doleciał choćby do 120 metra w pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w Engelbergu i pożegnał się z rywalizacją już po pierwszej serii. Tylko dwóch zawodników walczyło o podium w niedzielnym konkursie indywidualnym. O ile po Aleksandrze Zniszczole czy Jakubie Wolnym na wiele nie liczono w tych zawodach, o tyle Kamil Stoch rozbudził apetyty w kwalifikacjach.

PŚ Engelberg: Kamil Stoch odpadł w I serii. Niesamowita statystyka

Stoch wylądował tak blisko, że znalazł się nawet za Aleksandrem Zniszczołem. Miejsce w końcówce czwartej dziesiątki dał mu skok na 117,5 metra. Brutalną statystykę na Twitterze opublikował dziennikarz SkiJumping.pl i ekspert Eurosportu, Dominik Formela.

- Kamil Stoch nie punktuje w Engelbergu po raz pierwszy od 2008 roku, kiedy dwukrotnie odpadł w kwalifikacjach. Dobry moment na złapanie świątecznego oddechu - napisał na Twitterze.

Pierwszy raz od czternastu lat Stocha zabraknie w drugiej serii w Szwajcarii. Oby ostatni raz w tym sezonie.

Sonda
Czy Kamil Stoch wygra po raz 40. w tym sezonie Pucharu Świata?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze