Kamil Stoch, Ewa Bilan-Stoch

i

Autor: Instagram/ewabilanstoch Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch

Żona mistrza w szczerej rozmowie

Ewa Bilan-Stoch zapytana o koniec kariery Kamila Stocha. Takiej odpowiedzi fani mogli się obawiać, ważny przekaz

2022-11-04 13:13

Kamil Stoch w rozpoczynającym się w piątek sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich będzie jednym z najbardziej doświadczonych zawodników. Trzykrotny mistrz olimpijski jeszcze o tym głośno nie mówi, ale nie da się ukryć, że zakończenie kariery zbliża się wielkimi krokami. O ten aspekt zapytana została żona mistrza, Ewa Bilan-Stoch. Odpowiedź może zaniepokoić fanów skoczka.

Czas biegnie nieubłaganie i aż trudno uwierzyć, że Kamil Stoch debiutował w Pucharze Świata w sezonie 2003/2004. Od tej chwili w jego życiu zmieniło się w zasadzie wszystko. Stał się jedną z największych gwiazd skoków narciarskich i w swoim dorobku ma trudną do zliczenia liczbę trofeów. 35-latek wciąż nie ma dość i chce kolejny raz dać sobie i kibicom z Polski dużą radość.

Ewa Bilan-Stoch o zakończeniu kariery przez Kamila Stocha. Coraz częściej o tym rozmawiają

W przypadku Stocha trudno jednak unikać tematu zakończenia kariery. Na palcach jednej ręki można policzyć starszych zawodników od mistrza, którzy w dojrzałym wieku decydowali się na dalszą rywalizację. Na pewno moment odstawienia nart w kąt przez Stocha, będzie trudnym momentem dla wielu kibiców tej dyscypliny sportu.

W rozmowie z portalem WP SportoweFakty Ewa Bilan-Stoch przyznała, że ten temat coraz częściej pojawia się w luźnych rozmowach. - Jesteśmy świadomi, że kiedyś to nastąpi i temat faktycznie zaczyna pojawiać się coraz częściej, choćby przy okazji luźnych rozmów ze znajomymi. Ja sama nie zadaję takich pytań, bo wielokrotnie słyszałam przy innych okazjach, że Kamil po prostu nie wie, kiedy to nastąpi. Wspieram swojego męża i zamierzam cieszyć się z każdego jego sukcesu - powiedziała żona wielkiego mistrza.

Wcześniej zaznaczyła, że to wyłącznie od zawodnika będzie zależało, kiedy zejdzie ze sportowej sceny. - Cierpliwie czekam na swoją kolej i realizuję swoje projekty. Część tych spraw spokojnie na niego czeka i myślę, że zaangażuje się w to wszystko, gdy zdecyduje się zakończyć karierę. To jednak jego decyzja i jestem przekonana, że podejmie ją w najwłaściwszym momencie - zaznaczyła Bilan-Stoch.

PKO Ekstraklasa Raport odc. 11
Najnowsze