Adam Małysz

i

Autor: Instagram/adammalyszofficial Adam Małysz

Prawda wyszła na jaw

Adam Małysz przestał to ukrywać. W końcu ujawnił całą prawdę, mowa o wielkim strachu

2022-11-04 11:04

Rozpoczynający się w piątek sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich dla reprezentacji Polski będzie nowym otwarciem. Wszystko za sprawą przejęcia sterów przez Thomasa Thurnbichlera, dla którego będzie to największe wyzwanie w karierze. Adam Małysz ujawnił, że poszukiwania szkoleniowca nie były takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Decydował jeden szczegół.

To co wydarzyło się w poprzednim sezonie Pucharu Świata na szczęście jest już za nami. Polacy przez niemal wszystkie miesiące trwania rywalizacji spisywali się fatalnie, jak na swoje umiejętności w wielu konkursach zawiedli. Powodów do radości było jak na lekarstwo. W nadchodzącym sezonie ma się to zmienić i Polacy znów mają błyszczeć podczas zawodów Pucharu Świata.

Adam Małysz wyjawił prawdę o poszukiwaniach trenera. Rolę odegrał strach

Wszystko za sprawą nowego szkoleniowca, Thomasa Thurnbichlera. Austriak dotychczas pracował przede wszystkim w roli asystenta, a w polskiej kadrze został głównodowodzącym i teraz to na nim spoczywać będzie odpowiedzialność za wyniki. Przed wyborem Thurnbichlera w mediach pojawiało się wiele innych nazwisk potencjalnych następców Michala Doleżala.

Okazuje się, że rozmowy ze szkoleniowcami nie były łatwe, a wpływ na to miał jeden czynnik. - Rozmowy były z różnymi trenerami i to z bardzo wysokiej półki. Mniej znanymi, bardziej znanymi. Powiem otwarcie, że wielu z tych trenerów bardzo bało się przyjść do Polski, ze względu na popularność skoków w naszym kraju - powiedział Adam Małysz w rozmowie z dziennikarzami.

- Może nie tego, że sobie nie poradzą, ale tego, że wiedzą doskonale, że jak idzie pięknie, to są noszeni na "lektyce", a jak coś jest nie tak, to ciężko to przeżywają - dodał prezes PZN. Tym bardziej trzeba docenić odwagę Thurnbichlera, który podjął się trudnego zadania. Pierwszy test już w najbliższy weekend.

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 11
Najnowsze