Piotr Żyła

i

Autor: Cyfra Sport Piotr Żyła

Fani zmartwili się o formę mistrza

Fani zmartwili się o Piotra Żyłę. Nie spodziewali się tego, a ekspert nie ma wątpliwości, "kulminacja nieszczęść"

2023-01-17 19:59

Piotr Żyła negatywnie zaskoczył w trakcie ostatniego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Polak nie zakwalifikował się do finałowej serii konkursowej, co wzbudziło dość duży niepokój zważając na fakt, że w trakcie sezonu radził on sobie bardzo dobrze. Występ Żyły skomentował ekspert Rafał Kot, któfry użył mocnych słów, mówiąc o "kulminacji nieszczęść".

Piotr Żyła nie pokazał się dobrze w trakcie ostatniego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Polak nie zakwalifikował się do drugiej serii konkursowej, co jest zadziwiające zważając na fakt, że radził on sobie bardzo dobrze w trakcie całego sezonu. Występ skoczka skomentował w rozmowie z "WP. SportoweFakty" występ Polaka i powiedział o kulminacji wielu nieszczęść, które w trakcie konkursu dotknęły reprezentanta Polski.

Piotr Żyła zawiódł w Zakopanem. Ekspert komentuje

Zdaniem Kota, Żyła miał po prostu masę nieszczęścia, które sprawiło, że nie był w stanie przejść do serii finałowej konkursu. Jak zaznacza ekspert, zła pogoda nie była jedynym czynnikiem, który tego dnia nie pomógł.

-  Na nieudany występ Piotrka złożyło się wiele czynników. To kulminacja nieszczęść. Rzeczywiście, swoje zrobił wiatr, który pokrzyżował mu szyki, natomiast z całą pewnością to nie był jedyny problem Piotrka. Próba nie była idealna technicznie. Pojawił się błąd przy wyjściu z progu i również dlatego zabrakło go w drugiej serii konkursowej - mówił Rafał Kot w rozmowie z WP SportoweFakty.

Sonda
Czy Piotr Żyła może być zaliczany do najlepszych skoczków w historii Polski?
Najnowsze