Simon Ammann

i

Autor: Cyfrasport Simon Ammann

Kompromitacja mistrza olimpijskiego

Gorzkie słowa o wielkim rywalu Małysza. Fatalne wieści, takie coś nie wydarzyło się od ponad 20 lat!

2022-12-28 11:29

Choć Simon Ammann bez wątpienia należał w przeszłości do grona najlepszych skoczków na świecie, od długiego czasu jego kariera pikuje w dół. Doszło nawet do tego, że legendarny Szwajcar nie dorasta już poziomem choćby do zawodów Pucharu Kontynentalnego. Podczas wtorkowego konkursy w Engelbergu 41-latek nie zakwalifikował się do finałowej serii, co ostatni raz w zawodach tej rangi zdarzyło mu się ponad dwie dekady temu! Coraz częściej w kontekście Ammanna mówi się o zakończeniu przez niego kariery.

Zamiast Turnieju Czterech Skoczni – Puchar Kontynentalny

Choć fani skoków narciarskich myślami są już przy zbliżającym się wielkimi krokami Turnieju Czterech Skoczni, w między czasie rozgrywane są także zawody Pucharu Kontynentalnego. We wtorkowym konkursie w Engelbergu mogliśmy obserwować aż sześciu Polaków. Na szwajcarskiej skoczni obserwować mogliśmy także przedstawiciela gospodarzy – Simona Ammanna. Niestety, legendarny zawodnik w najmniejszym stopniu nie przypomina już tego fenomenalnego skoczka sprzed lat, którym zachwycali się zarówno kibice, jak i eksperci.

Zawrotna suma dla zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni. Ogromne pieniądze, od których może zakręcić się w głowie!

Kompromitacja Ammanna

Dla Simona Ammanna zawody Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu stanowią jeden z etapów powrotu do formy na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, które na przełomie lutego i marca 2023 roku odbędą się w Planicy. Trzeba jednak przyznać, że trudno obecnie wyobrazić sobie, że legendarny Szwajcar pokaże się tam z pozytywnej strony. Dość powiedzieć, że 41-latka przerastają obecnie zawody rangi Pucharu Kontynentalnego. Czterokrotny mistrz olimpijski uzyskał w swojej próbie zaledwie 117,5 metra i uplasował się dopiero na 33. pozycji. Jak wyliczył Adam Bucholz z portalu SkiJumping.pl, ostatni raz taka sytuacja miała miejsce… 7962 dni temu! 10 marca 2001 roku – a zatem ponad 21- lat temu – młodziutki wówczas Ammann zajął 31. miejsce podczas konkursu w szwajcarskim Vikersund.

Stefan Horngacher przesadził przed Turniejem Czterech Skoczni. Te słowa wprowadzają w szok, kuriozalne

Simon Amman – sylwetka

Simon Ammann jest jednym z najbardziej utytułowanych skoczków narciarskich w historii tej dyscypliny. Na swoim koncie ma m.in. cztery złote medale olimpijskie – dwa z Salt Lake City (2002), dwa kolejne z Vancouver (2010). Jest też mistrzem świata (Sapporo 2007), mistrzem świata w lotach narciarskich (2010) oraz zdobywcą Kryształowej Kuli dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (2009/2010). W swojej karierze odniósł 23 zwycięstwa w zawodach PŚ, a przez wiele lat toczył zażartą rywalizację o prymat z Adamem Małyszem.

Sonda
Czy lubisz Simona Ammanna?

Jaki naprawdę był rok 2022 w sporcie? Kto zabłysnął najbardziej, a kto srogo zawiódł?

Posłuchaj podsumowania roku w podcaście SUPER SPORT!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze