Halvor Egner Granerud

i

Autor: AP PHOTO Halvor Egner Granerud

Duże niezadowolenie

Granerud nie wytrzymał po konkursie. Norweg okrutnie żali się w mediach. Z jego ust padły ostre słowa

2023-02-26 8:10

Halvor Egner Granerud od kilku tygodni imponował formą i w wielu konkursach wręcz deklasował rywali. Nie było więc niczym dziwnym, że na mistrzostwa świata w Planicy jedzie w roli murowanego faworyta do medali. Po pierwszym konkursie indywidualnym musiał przełknąć jednak gorycz porażki, bo zakończył rywalizację na odległych miejscach. Granerud tuż po zawodach nie szczędził słów krytyki pod adresem jury.

Od Turnieju Czterech Skoczni forma Halvora Egnera Graneruda jest imponująca. Podczas niemiecko-austriackiej imprezy skakał fenomenalnie i nie dał rywalom nawet pomarzyć, że Złoty Orzeł pojedzie gdzie indziej niż do Norwegii. Od tego momentu Granerud zaczął budować swoją pozycję również w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i jest aktualnym liderem cyklu z solidną zaliczką nad Dawidem Kubackim. Co więcej, ostatnio w zasadzie nie schodził z podium.

Granerud wylał żale. Ostro zaatakował sędziów

W czternastu ostatnich konkursach tylko raz zajął gorsze miejsce niż trzecie. Miało to miejsce w Lake Placid, gdy w pierwszym dniu zawodów zakończył rywalizację na siódmej lokacie. Dlatego przed mistrzostwami świata w Planicy trudno było kreślić inny scenariusz niż walka o złoto w wykonaniu Graneruda. Na skoczni normalnej reprezentant Norwegii jednak zawiódł i zajął dopiero jedenaste miejsce. Po zawodach nie krył swojego rozczarowania i jednocześnie uderzył w jury zawodów.

- To parodia skoków narciarskich. Naprawdę szkoda, że takie rzeczy przydarzają się na mistrzostwach świata - powiedział Granerud w rozmowie z telewizją NRK odnośnie warunków panujących na skoczni i decyzji podejmowanych przez jury. - Jedenaste miejsce jest rozczarowujące, najgorsze w tym sezonie. Ale nie mogę nic zrobić z pogodą i wiatrem. Mam kontrolę jedynie nad swoimi skokami, które były dobre - dodał Norweg.

Sonda
Czy Halvor Egner Granerud obroni Kryształową Kulę?
PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport 20.02
Najnowsze