Piotr Żyła

i

Autor: AP PHOTO Piotr Żyła

Wielka radość

Piotr Żyła w szale radości krzyczał wniebogłosy. Oblał wszystkich szampanem. To nagranie to hit

2023-02-26 7:15

Piotr Żyła ponownie udowodnił, że jest jednym z najlepszych skoczków na świecie, a po sobotnim konkursie jest najlepszy na skoczni normalnej. Drugi raz z rzędu reprezentant Polski wywalczył złoty medal, choć po pierwszej serii trudno było to przewidzieć. Piotr Żyła po konkursie nie ukrywał wielkiej radości, co widać również na nagraniu już z hotelu. Zawodnik urządził wszystkim prysznic z szampana.

Przed konkursem na skoczni normalnej dużo mówiło się o możliwościach Dawida Kubackiego, bo to on był głównym faworytem Polaków do zdobycia medalu mistrzostw świata w Planicy. Liczono też na przebudzenie Kamila Stocha, a o Piotrze Żyle mówiono nieco mniej. Nie można było jednak zapominać, że to właśnie wiślanin bronił tytułu mistrza świata, który wywalczył dwa lata wcześniej w Oberstdorfie.

Szał radości Żyły. To nagranie to hit

I z roli obrońcy tytułu Żyła wywiązał się znakomicie. Pierwsza seria co prawda nie dawała powodów do tego, aby wierzyć w złoto 36-latka, bo zajmował trzynaste miejsce. Ale w rundzie finałowej oddał znakomity skok, który wywindował go na sam szczyt i sprawił, że Żyła przeszedł do historii skoków narciarskich, jako dopiero drugi zawodnik, który obronił tytuł mistrza świata. Pierwszym był Adam Małysz. Dlatego wielkiej radości skoczka zupełnie nie można się dziwić. Natalia Żaczek, dziennikarka Przeglądu Sportowego opublikowała na Twitterze film, pokazujący jak Żyła cieszył się już w hotelu. Zawodnik oblewał kolegów szampanem oraz wydał głośny krzyk radości. Mnóstwo osób polubiło wpis dziennikarki, bo trudno nie uśmiechnąć się patrząc na tak szaloną radość.

PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport 20.02
Listen on Spreaker.
Najnowsze