Igrzyska olimpijskie w Polsce?

i

Autor: AP PHOTO Igrzyska olimpijskie w Polsce?

IO w Polsce?

Igrzyska olimpijskie w Polsce są naprawdę możliwe. Ważny głos z rządu: "Polskę na to stać"

2023-02-14 20:50

Igrzyska olimpijskie to dla zdecydowanej większości sportowców najważniejsza impreza, a niewykluczone, że już wkrótce to Polska ugości najlepszych atletów świata. Miałoby się tak stać we współpracy ze Słowacją w zimie 2034 roku. Wielu kibicom trudno w to uwierzyć, jednak minister sportu Kamil Bortniczuk nie wykluczył takiego scenariusza. Szef resortu przyznał na antenie Polsat News, że "Polskę stać na to, aby zorganizować w najbliższych dziesięcioleciach tak wielką imprezę".

Minister sportu Kamil Bortniczuk nie wykluczył, że Polska będzie starać się o status organizatora zimowych igrzysk olimpijskich w 2034 roku. "Polskę stać na to, aby zorganizować w najbliższych dziesięcioleciach tak wielką imprezę" - powiedział na antenie Polsat News. W bieżącym roku w Polsce odbędą się Igrzyska Europejskie, których gospodarzem będą Kraków i Małopolska. "Jeśli ta impreza okaże się sukcesem organizacyjnym, to będziemy intensyfikować nasze rozmowy ze Słowakami, aby wspólnie postarać się o to, żeby w Polsce odbyły się igrzyska olimpijskie" - zapowiedział Bortniczuk.

Igrzyska olimpijskie w Polsce są naprawdę możliwe. Ważny głos ministra sportu

Szef resortu odniósł się też do kwestii meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy z Albanią 27 marca. Spotkanie miało się odbyć na PGE Narodowym w Warszawie, ale ze względu na problemy konstrukcyjne obiektu może zostać przeniesione. "W mojej ocenie, w świetle informacji, które posiadam, to jest bardzo mało prawdopodobne (aby mecz rozegrano na PGE Narodowy - PAP). Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Na dzisiaj ocena jest taka, że stadion jest raczej bezpieczny, ale specjaliści z Niemiec uznali, że dla pewności powinniśmy wykonać jeszcze trzy ekspertyzy, które potrwają kilka tygodni" - poinformował Bortniczuk. W poniższej galerii zobaczysz reprezentację Polski na ceremonii otwarcia ostatnich zimowych igrzysk:

Sonda
Czekasz na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024?
PKO Ekstraklasa Raport 13.02
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze