Dawid Kubacki, Kamil Stoch

i

Autor: Instagram / dawid.kubacki.official Dawid Kubacki, Kamil Stoch

Piękne słowa skoczka

Kamil Stoch z niezwykłą dedykacją dla Kubackich. Wzruszające słowa po podium w Lahti!

2023-03-25 19:48

Kamil Stoch i polska drużyna mieli w sobotę powody do radości. Ekipa wystawiona przez Thomasa Thurnbichlera zajęła trzecie miejsce w drużynówce. Uśmiechy nie schodziły z twarzy naszych zawodników, którzy nie zapomnieli jednak o tegorocznym liderze zespołu. Kamil Stoch zadedykował podium Dawidowi Kubackiemu i jego walczącej o powrót do zdrowia żonie, Marcie.

Polska drużyna miała powody do zadowolenia po konkursie drużynowym w Lahti. Ekipa prowadzona przez Thomasa Thurnbichlera zajęła trzecie miejsce w sobotnich zawodach, choć niewiele brakowało, a utrzymałaby swoją drugą lokatę. Radość była wielka! Niewielu spodziewało się, że osłabiona brakiem Dawida Kubackiego ekipa będzie w stanie bić się z dużo wyżej notowanymi przeciwnikami.

Świetny występ Polaków w konkursie drużynowym! Biało-czerwoni na trzecim miesjcu, bezkonkurencyjna Austria

PŚ Lahti: Piękna dedykacja Kamila Stocha dla Kubackich

Kamil Stoch po wygranej nie zapomniał o Dawidzie Kubackim i jego żonie Marcie. Ukochana skoczka wciąż walczy o powrót do zdrowia po tym, jak trafiła do szpitala z powodu problemów kardiologicznych. Sytuacja powoli zaczęła się stabilizować, o czym Kubacki poinformował na Instagramie.

Z kolei z Lahti popłynęły ciepłe słowa. - Podium dedykujemy Dawidowi i Martusi. Trzymamy za was kciuki i sercem jesteśmy z wami - powiedział na antenie "Eurosportu" Kamil Stoch tuż po konkursie drużynowym, w którym nasza drużyna zajęła trzecie miejsce.

Wyniki Pucharu Świata w Lahti - kto wygrał konkurs drużynowy?

Polscy skoczkowie zajęli trzecie miejsce w sobotnim konkursie drużynowym w Lahti. Od Biało-czerwonych lepsze okazały się jedynie dwie reprezentacje - zwycięskiej Austrii i Słowenii, która wyprzedziła ekipę Thurnbichlera ostatnim skokiem.

QUIZ: Jak dobrze znasz Kubackiego, Stocha i Żyłę?

Pytanie 1 z 11
Który ze skoczków jest najstarszy?
Listen on Spreaker.
Najnowsze