Krystyna Pałka

Autor: archiwum se.pl

KRYSTYNA PAŁKA wicemistrzynią świata w biathlonie!

2013-02-10 18:45

Krystyna Pałka stanęła na drugim stopniu podium podczas mistrzostw świata w biathlonie. W czeskim Nowym Mieście Polka była druga w biegu pościgowym na 10 kilometrów.

Pałka jako pierwsza kobieta w historii zdobyła medal w biathlonie. Już po pierwszej wizycie na strzelnicy i zaliczenia zera, Polka przebiła się do grona zawodniczek walczących o podium. Po drugim strzelaniu Pałka była druga, a do prowadzącej Ukrainki Ołeny Pidrusznej - ostatecznie na mecie trzeciej - traciła 20 sekund. Podczas trzeciej sesji z karabinem po jednym pudle zaliczyły Pałka i Rosjanka Olga Zajcewa. Prowadząca Pidruszna i Norweżka Tora Berger pudłowały dwa razy.

Po ostatnim strzelaniu Polka musiała zaliczyć karną rundę, ale mimo to zdołała utrzymać drugą pozycję. Bezbłędnie strzelały wtedy Pidruszna i Tora Berger, która ostatecznie zdobyła złoty medal. Polce pozostało srebro, które jednak i tak jest ogromnym sukcesem. Pozostałe Polki - Paulina Hojnisz i Magdalena Gwizdoń - były na 13. i 12. miejscu.