Thomas Diethart

i

Autor: AP Thomas Diethart

Kultowy skoczek narciarski wznawia karierę! Oficjalny komunikat, przeżył prawdziwy dramat

2021-07-02 19:30

Thomas Diethart zdecydował się na powrót do skoków! Kultowy austriacki zawodnik oznajmił, że pojawi się na zawodach Pucharu Świata w sezonie 2021/2022 po czteroletniej przerwie, spowodowanej poważnym dramatem. Przypomnijmy, że reprezentant Austrii przeżył upadek w trakcie treningów kadry, po którym trafił na oddział intensywnej terapii. Teraz sportowiec przekonuje, że czuje się lepiej i jest w stanie wrócić do rywalizacji. Takiego zwrotu akcji fani nie mogli się spodziewać.

Thomas Diethart postanowił wrócić do skoków narciarskich! Kultowy reprezentant Austrii, który od czterech lat był nieobecny na zawodach Pucharu Świata, postanowił wznowić swoją karierę. Zawodnik ogłosił, że już w następnym sezonie będzie startował, a fani wprost nie mogą się doczekać na powrót dawnego mistrza.

Walka o władzę w PZPN! Cezary Kulesza: Wierzę, że zastąpię Zbigniewa Bońka! Nikomu nie obiecuję milionów

Thomas Diethart wraca do skoków narciarskich. Sportowiec przeżył dramat cztery lata temu

Kariera Dietharta była jedną z najsmutniejszych w historii skoków narciarskich. Sportowiec cztery lata temu doznał poważnego urazu na treningu drużyny narodowej, który wyeliminował go z konkursów Pucharu Świata. Zamiast odnoszenia sukcesów, zawodnik przechodził przez rehabiltację i wracał do zdrowia. Wydawać się mogło, że Austriak przeżył traumę po dramatycznych wydarzeniach i będzie się trzymał z dala wyczynowego sportu. Stało się jednak zupełnie inaczej, a on sam stwierdził, że bardzo chętnie wróci do występów po czteroletniej przerwie.

- Po upadkach było we mnie wiele strachu. Dlatego też, zanim wróciłem na skocznie sprawdziłem się w roli trenera młodzieży - w klubie i Związku Tyrolskim. Później, już w Niemczech młodzi zawodnicy denerwowali mnie, mówiąc, ze ja też powinienem spróbować. W pewnym momencie się przełamałem, przezwyciężyłem swoje lęki i zacząłem swobodnie skakać, świetnie się przy tym bawiąc - mówi Austriak.

Legenda reprezentacji Niemiec podjęła decyzję! Kończy z kadrą

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia

Diethart wróci do wygrywania? Skoczek powiedział o swoich oczekiwaniach

Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni i wicemistrz olimpijski z Soczi przyznaje, że nie ma już większych oczekiwań, jeśli chodzi o wyniki sportowe, a sam chce się po prostu dobrze bawić i uprawiać swoją ulubioną dyscyplinę.

- Chciałbym wrócić na poziom, który wcześniej prezentowałem, ale nie mam żadnych oczekiwań. Chcę się dobrze bawić. Fajnie znowu znaleźć się na skoczni. Chciałbym wystąpić na zawody FIS Cup w Villach, które odbędą się w połowie września - mówi sportowiec.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze