Toni Kroos

i

Autor: Cyfrasport Toni Kroos

Legenda reprezentacji Niemiec podjęła decyzję! Kończy z kadrą

2021-07-02 14:55

Reprezentacja Niemiec nie spisała się najlepiej podczas mistrzostw Europy, a już na pewno nie tak, jak oczekiwali tego od niej jej kibice. Nasi zachodni sąsiedzi odpadli z turnieju już na etapie 1/8 finału uznając wyższość Anglii. Kilka dni po tym pojedynku wiążącą decyzję w kontekście swojej kariery podjął natomiast Toni Kroos - znakomity pomocnik postanowił zrezygnować z dalszych występów w kadrze.

Niemcy przez lata przyzwyczaili się, że ich drużyna narodowa liczy się w walce o najwyższe cele do samego końca. Nie ma jednak czemu się dziwić. Podopieczni Joachima Loewa zdobyli przecież chociażby mistrzostwo świata w Brazylii w 2014 roku. Częścią tamtej złotej drużyny był Toni Kroos. Pomocnik po udanym mundialu zamienił Bayern Monachium na Real Madryt, w którym z wielkimi sukcesami - między innymi w postaci trzech triumfów w Lidze Mistrzów - występuje do dzisiaj.

Robert Lewandowski wyluzował na całego - ZDJĘCIE z jego wakacji

Po zakończeniu Euro 2020 dla niemieckiej kadry Toni Kroos zdecydował się jednak podjąć istotną decyzję. Zawiesił buty na kołku jeżeli chodzi o występy w kadrze - jego licznik spotkań rozegranych z godłem Niemiec na piersi zatrzymał się na 106, a podczas tych pojedynków piłkarz 17 razy odnalazł drogę do bramki rywali. W reprezentacji zadebiutował wiosną 2010 roku, a zatem występował w niej łącznie przez ponad 11 lat.

Zobacz też: Nazistowski skandal podczas Euro 2020! Kuriozalna wpadka z niemieckim hymnem

Toni Kroos od tej pory skupia się zatem wyłącznie na grze w Realu Madryt. W stolicy Hiszpanii ma jeszcze dwa lata ważnego kontraktu. Do klubu trafił za czasów prowadzenia madrytczyków przez trenera Carlo Ancelottiego, który teraz powrócił na to stanowisko. Niemiec będzie miał zatem okazję ponownie powalczyć o jak najlepsze wyniki właśnie pod wodzą Włocha.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze