Euro 2020: Niemcy - Anglia

i

Autor: AP PHOTO Euro 2020: Niemcy - Anglia

Nazistowski skandal podczas Euro 2020! Kuriozalna wpadka z niemieckim hymnem

2021-07-02 8:44

Wokół meczu Niemców z Anglikami na Euro 2020 działo się bardzo dużo! Atmosfera spotkania była napięta, także ze względu na historyczne konotacje obu krajów. Kibice "Synów Albionu" wybuczeli niemiecki hymn. Doszło także do kuriozalnej wtopy z wykorzystaniem słów kojarzonych z czasami Adolfa Hitlera. Te od 1952 wyszły z użycia, a i tak zostały wykorzystane. Opublikowano już oficjalne przeprosiny w tej sprawie.

Niemcy bardzo wcześnie, bo już w 1/8 finału pożegnali się z piłkarskimi mistrzostwami Europy. Anglicy wygrali z nimi na Wembley 2:0, eliminując "Orły" z turnieju. Nie obyło się jednak bez wielkich skandali. Publiczność na Wembley zachowała się bardzo brzydko, bucząc na narodową pieśń Niemców. To jednak nie wszystko, bo w jednej z telewizji użyto słów hymnu utożsamianych z czasami hitlerowskimi i nieużywanymi od blisko sześciu dekad! Już wystosowano oficjalne przeprosiny w tej sprawy.

Partnerka Piotra Żyły ma wspaniałą wiadomość! Nowy etap życia, starała się bardzo długo, "mamy to"

Nazistowski skandal w meczu Niemcy - Austria

Jak informuje portal RT.com, do kuriozalnej wpadki doszło na antenie głównej stacji w Holandii, NPO. Napisy, które dodano do hymnów zawierały pierwszą zwrotkę, zaczynającą się od słów "Deutschland uber alles, uber alles in der Welt", co znaczy "Niemcy ponad wszystko, ponad wszystko na świecie". Jak przypomina RT.com, te słowa wyszły z użycia już wiele lat temu. Były one używane z dumą przez Hitlera i popierających go ludzi.

Na szczęście na stadionie piłkarze odśpiewali właściwą wersję! Mimo to, zostali wygwizdani przez lokalną publiczność. Co więcej, Anglicy oszaleli z radości, gdy zobaczyli... płaczącą dziewczynkę z Niemiec, która nie była w stanie pogodzić się z porażką drużyny. Wiele osób przepraszało za ten brzydki gest. Brzydkich komentarzy, niestety, w internecie nie brakowało.

Diego Maradona junior zachwycony grą Włochów na EURO. To on ma największe zasługi

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze