Hokej na lodzie

i

Autor: Pixabay Hokej na lodzie

Legendarny sportowiec zmaga się z nowotworem. Rozpoczął opiekę paliatywną, był zmuszony zrezygnować z pracy

2022-04-05 13:40

Wielkim fanom hokeja nie trzeba przedstawiać takiej postaci jaki Mike Bossy. 65-letni hokeista to prawdziwa legenda, członek Galerii Sław i czterokrotny zdobywca Pucharu Stanleya. Od kilku miesięcy wiadomo, że zdiagnozowano u niego raka. Teraz rozpoczął opiekę paliatywną.

Członek Hall of Fame, były hokeista New York Islanders Mike Bossy rozpoczął opiekę paliatywną, którą wymusił rak płuc, podał w poniedziałek The Hockey News. 65-letni Bossy, ośmiokrotny uczestnik meczu All-Star, ogłosił w październiku zeszłego roku, że zdiagnozowano u niego chorobę nowotworową. Choroba zmusiła go do rezygnacji z pracy analityka w kanadyjsko-francuskim kanale sportowym TVA Sports.

NIE PRZEGAP! Jan Błachowicz wraca do klatki UFC! Znamy nowy termin, wielki powrót po kontuzji

Kim jest Mike Bossy? Osiągnięcia, wyniki

Czterokrotny zdobywca Pucharu Stanleya z Islanders (1980-83), Bossy zanotował 1126 punktów (573 gole, 553 asysty) w 752 meczach w karierze. W tym zespole rozegrał wszystkie 10 sezonów w lidze NHL.

Sonda
Interesujesz się hokejem?

Bossy wygrał Calder Memorial Trophy z 1978 roku przyznawane najlepszemu debiutantowi roku w NHL, a cztery lata później sięgnął po Conn Smythe Trophy dla najbardziej wartościowego gracza fazy play-offów. Był także trzykrotnym laureatem Lady Byng Memorial Trophy (1982-83, 1983-84, 1985-86). Nagroda po każdym sezonie przyznawana jest w dowód sportowej postawy połączonej z wysokimi umiejętnościami gry.

NIE PRZEGAP! Ale wtopa przed MŚ 2022! Piłkarz rywali Polaków w ogromnych opałach. Chodzi o narkotyki, możliwa drakońska kara

Przewlekła kontuzja pleców zmusiła Bossy'ego do przejścia na sportową emeryturę po sezonie 1986/87. Jego nazwisko zostało umieszczone w Hockey Hall of Fame w 1991 roku.

Królikowski znika i przeprasza za walkę sobowtórów. Fala hejtu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze