Jan Błachowicz

i

Autor: Instagram/ janblachowicz Jan Błachowicz przygotowuje się do kolejnej walki

Jan Błachowicz wraca do klatki UFC! Znamy nowy termin, wielki powrót po kontuzji

2022-04-05 10:51

Już bez mistrzowskiego pasa, ale wciąż z wielkimi ambicjami Jan Błachowicz powróci do klatki największej organizacji MMA na świecie. "Cieszyński Książę", który w październiku 2021 na UFC 267 stracił mistrzowski pas, pierwszy raz wejdzie do oktagonu. Jego rywalem będzie Aleksandar Rakić. Poznaliśmy nowy termin ich starcia. Błachowicz wróci do klatki już w maju.

Niestety, Polska nie ma już mistrza świata organizacji UFC. Joanna Jędrzejczyk posiadała pas w latach 2015-2017, a ostatnio najcenniejsze trofeum w kategorii półciężkiej dzierżył Jan Błachowicz. Niestety, na gali UFC 267 w Abu Zabi "Cieszyński Książę" przegrał z Gloverem Teixeirą przez poddanie. - Staram się przejść w tryb: stało się, ok, trzeba to wziąć na klatę. Nie ma, co się łamać. Szkoda życia na smutki i w cudzysłowie łzy, bo nie płakałem. Trzeba sobie z tym poradzić, trzeba to przeanalizować. Wyszedłem zaraz po walce udzielić paru wywiadów. Uważałem, że trzeba tak robić, bo jak się wygrywa to jest przyjemnie i łatwo - opowiadał Błachowicz po powrocie do Polski.

UFC: Jan Błachowicz wraca do klatki

Szybko okazało się, że kolejnym przeciwnikiem Jana Błachowicza miał być Aleksandar Rakić. Pojedynek się jednak opóźnił z powodu kontuzji odniesionej przez reprezentanta naszego kraju. Portal MMAJunkie.com przekazał dobre wieści i potwierdził wcześniejsze plotki. Nowy termin został już wybrany. Błachowicz wejdzie do klatki 14 maja 2022 roku podczas gali UFC Fight Night, najprawdopodobniej w UFC Apex w Las Vegas.

NIE PRZEGAP! Mocne słowa Tomasza Adamka o wojnie w Ukrainie! Mówi też o chwytaniu za broń w obronie ojczyzny! [TYLKO U NAS]

Jan Błachowicz - OSIĄGNIĘCIA

"Cieszyński Książę" to jedna z legend polskiego MMA. Jan Błachowicz przed odejściem do UFC był mistrzem organizacji KSW. 38-latek zadebiutował w największej organizacji świata w 2014 roku, ale dopiero w 2020 został mistrzem, pokonując Dominicka Reyesa. Tytuł obronił raz, wygrywając na punkty z Israelem Adesanyą. Na gali UFC w Abu Zabi stracił pas, przegrywając z Gloverem Teixeirą.

NIE PRZEGAP! Jan Błachowicz miał sparaliżowaną część ciała. Potworne kulisy kontuzji. "Przestraszyłem się"

Sonda
Czy Jan Błachowicz odzyska pas mistrza świata UFC?
Błachowicz uduszony na UFC 267! Polak stracił pas
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze