Jan Błachowicz

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Jan Błachowicz

Jan Błachowicz miał sparaliżowaną część ciała. Potworne kulisy kontuzji. "Przestraszyłem się"

2022-01-29 8:41

Nie będzie walki Jana Błachowicza z Aleksandrem Rakiciem, która była zaplanowana na marzec tego roku. Były mistrz UFC musiał wycofać się z tego starcia z powodu kontuzji. W rozmowie z "Polsatem Sport" ujawnił więcej szczegółów. A te brzmią naprawdę bardzo niepokojąco. Błachowicz mówił wprost o chwilowym paraliżu lewej części ciała.

Jan Błachowicz plany na pierwszą walkę w 2022 roku musi nieco odłożyć w planach. Były mistrz organizacji UFC w wadze półciężkiej miał ruszyć w drogę po odzyskanie pasa w marcu w starciu z Aleksandarem Rakiciem. Niestety, pokrzyżowała to kontuzja, o której informował w ostatnich dniach stycznia. Szybko ujawnił więcej szczegółów i nie brzmią one dobrze. - Parę tygodni temu na treningu poczułem ból w odcinku szyjnym. Myślałem, że to zwykły ból, który lada chwila przejdzie, jednak nic z tego - zaczął opowieść dla Polsatu Sport.

NIE PRZEGAP! Okolie straszy Cieślaka przed walką o pas mistrza świata! Chce go znokautować jak Wilder Szpilkę

Błachowicz o kontuzji: Miałem paraliż lewej strony ciała

Okazało się, że Jan Błachowicz miał sparaliżowaną lewą część ciała na około minutę. - Na jednym z treningów otrzymałem niezbyt mocny cios na gardę, po którym przez około minutę miałem sparaliżowaną lewą stronę ciała. Przestraszyłem się. Nie wiedziałem, o co chodzi. Uznałem, że to jednak nie jest zwykły ból. Okazało się, że są tam trzy przepukliny i ucisk na nerw, co powoduje drętwienie ręki - przyznał wprost. Polski zawodnik UFC musiał więc zająć się rehabilitacją.

Sonda
Czy Jan Błachowicz odzyska pas mistrza świata UFC?

Na szczęście ucisk powoli odpuszcza. Na powrót do treningów przyjdzie jeszcze czas. - Jestem ostrzyknięty lekiem. Wbito mi przez szyję igłę w miejscu, gdzie było najbardziej uciśnięte. Na razie jest dobrze. Rozpocząłem mocniejszą rehabilitację. Wiemy, co robić i gdzie leży problem. Trzy-cztery tygodnie i powinienem być w pełni sprawny - przyznał Błachowicz w "Polsacie Sport".

Jan Błachowicz - OSIĄGNIĘCIA

"Cieszyński Książę" to jedna z legend polskiego MMA. Jan Błachowicz przed odejściem do UFC był mistrzem organizacji KSW. 38-latek zadebiutował w największej organizacji świata w 2014 roku, ale dopiero w 2020 został mistrzem, pokonując Dominicka Reyesa. Tytuł obronił raz, wygrywając na punkty z Israelem Adesanyą. Na gali UFC w Abu Zabi stracił pas, przegrywając z Gloverem Teixeirą.

Błachowicz uduszony na UFC 267! Polak stracił pas
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze