Hokej na lodzie, wojna w Ukrainie, Ołeksandr Chmil, hokeista

i

Autor: Twitter Ołeksandr Chmil

Śmierć sportowca

Mistrz hokeja zginął na froncie wojny w Ukrainie. Poległ pod Bachmutem. „Spalcie się w piekle, szumowiny!”

2023-05-15 22:01

Smutna wiadomość nadeszła z Ukrainy. W trakcie walk na froncie wojny z Rosją zginął były ukraiński hokeista i trener Ołeksandr Chmil. Informację przekazał portal sport24.ua, według którego Chmil poniósł śmierć w walce pod Bachmutem w obwodzie donieckim. „Na zawsze w naszych sercach. Niski ukłon. Spoczywaj w pokoju. Śmierć rosyjskim najeźdźcom!” – napisał klub poległego.

42-latek brał udział w wojnie od samego początku, a wcześniej bronił Kijowa jako żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy. W przeszłości był reprezentantem kraju. W kadrze hokejowej Ukrainy występował od 2007 roku jako zawodnik ATEK Kijów. Brał też udział w mistrzostwach Europy i świata juniorów. Po zakończeniu kariery zajął się pracą trenerską. Jako szkoleniowiec Ukrainoczki, kobiecego klubu hokejowego w Kijowie, wywalczył srebrny medal mistrzostw Ukrainy w sezonie 2020-2021. „Ból…” – napisano na Facebooku Ukrainoczki.

Tragiczna śmierć rosyjskiego piłkarza. Ścigał się na ulicy z prędkością 220 km/h, nie przeżył zderzenia

Mocne oświadczenie klubu: Spalcie się w piekle!

Komunikat klubu głosi:

Ukraińską hokejową rodziną wstrząsnęła dziś tragiczna wiadomość, że znany hokeista, trener naszej kobiecej drużyny Ukrainoczka w sezonie 2020/2021 Ołeksandr Chmil, z którym nasza drużyna zdobyła srebrny medal mistrzostw kraju, zginął podczas wojny z faszystowską Rosją. Od pierwszych dni wojny Ołeksandr stał w obronie naszego kraju, zginął podczas misji bojowej pod Bachmutem w obwodzie donieckim. Część naszej hokejowej rodziny, nasz trener, nasz Bohater. Szczere wyrazy współczucia dla rodziny Ołeksandra. Na zawsze w naszych sercach. Niski ukłon. Spoczywaj w pokoju. Śmierć rosyjskim najeźdźcom! Spalcie się w piekle, szumowiny!” – takim mocnym akcentem kończy się klubowe oświadczenie.

Wręczali łapówki przy okazji igrzysk olimpijskich, od 100 do 200 tysięcy dolarów. Zapadły wyroki

Ukraiński minister sportu Wadim Gutcajt poinformował, że wojna na Ukrainie do tej pory zabrała życie 262 sportowców i zniszczyła 363 obiekty sportowe.

Rok Wojny: Władysław Kozakiewicz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany