Na tę imprezę wielu sportowców przygotowywało swoją formę od początku trwania sezonu 2020/2021. Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 są także celem naszych sportowców. Wielu fanów w Polsce ma ogromne nadzieje na to, że ich ulubieńcy sięgną po medale w najważniejszej imprezie sezonu. Największe szanse mają na to oczywiście skoczkowie narciarscy, którzy są także najliczniejszą polską kadrą ze wszystkich, które udały się do Oberstdorfu.
Łącznie na MŚ w Oberstdorfie nasz kraj reprezentować będzie 23 sportowców. Do Niemiec udało się sześciu skoczków oraz pięć skoczki narciarskich. W biegach narciarskich reprezentować nas będzie podobna liczba zawodników – pięciu biegaczy oraz pięć biegaczek. Najmniej liczną kadrę stanowią kombinatorzy norwescy, których w Oberstdorfie zobaczymy tylko dwóch. Oprócz 23 zawodników na MŚ w narciarstwie klasycznym udało się również 33 członków sztabów.
Poniżej przedstawiamy terminarz oraz program zawodów na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 w Oberstdorfie. W trakcie turnieju może jednak dojść do zmian.
MŚ Oberstdorf 2021: Terminarz
Poniedziałek, 22.02.2021
10:00 - Biegi narciarskie: trening kobiet i mężczyzn (technika klasyczna i dowolna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk.
15:00 - Kombinacja norweska: trening kobiet i mężczyzn (technika klasyczna i dowolna): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
Wtorek, 23.02.2021
13:30 – Biegi narciarskie: trening kobiet i mężczyzn (technika dowolna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec Mateusz Haratyk
15:30 – Skoki narciarskie: trening kobiet (HS 106): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel
16:00 – Kombinacja norweska: trening kobiet i mężczyzn (technika dowolna): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
Środa, 24.02.2021
09:00 – Kombinacja norweska: trening kobiet (HS 106)
09:00 – Biegi narciarskie: kwalifikacje kobiet (5 km, technika dowolna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kalet, Karolina Kukuczka
10:30 – Kombinacja norweska: trening mężczyzn (HS 106): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
10:30 – Biegi narciarskie: kwalifikacje mężczyzn (10 km, technika dowolna): Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk
14:00 – Skoki narciarskie: trening mężczyzn (HS 106): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka
16:00 – Biegi narciarskie: trening kobiet i mężczyzn (sprint, technika klasyczna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka
16:00 – Biegi narciarskie: trening kobiet i mężczyzn (technika klasyczna i dowolna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczk, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk
16:45 – Skoki narciarskie: trening kobiet (HS 106): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel
18:00 – Skoki narciarskie: kwalifikacje kobiet (HS 106): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel
20:00 – Ceremonia otwarcia
Czwartek, 25.02.2021
09:00 – Kombinacja Norweska: trening kobiet (HS 106)
09:00 – Biegi narciarskie: kwalifikacje kobiet i mężczyzn (sprint): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka
10:30 – Kombinacja Norweska: trening mężczyzn (HS 106): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
11:30 – Biegi narciarskie: finały kobiet (1,2 km, technika klasyczna), mężczyzn (1,5 km, technika klasyczna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka
15:45 – Skoki narciarskie: seria próbna kobiet (HS 106): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel
16:00 – Kombinacja norweska: trening kobiet i mężczyzn (5/10 km, technika dowolna): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
17:00 – Skoki narciarskie: konkurs indywidualny kobiet (HS 106): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel
19:15 – Skoki narciarskie: trening mężczyzn (HS 106): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka
Piątek , 26.02.2021
09:00 – Kombinacja norweska: seria próbna mężczyzn (HS 106): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
10:15 – Kombinacja norweska: konkurs indywidualny mężczyzn (HS 106): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
10:30 – Biegi narciarskie: bieg łączony trening (technika klasyczna i dowolna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk
16:00 – Kombinacja norweska: zawody indywidualne mężczyzn (10 km, technika dowolna): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
16:00 – Skoki narciarskie: seria próbna kobiet (HS 106): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel
17:00 – Kombinacja norweska: trening drużynowy kobiet i mężczyzn (4x5 km): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
17:15 – Skoki narciarskie: konkurs drużynowy kobiet (HS 106): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel
19:00 – Skoki narciarskie: trening mężczyzn (HS 106): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka
20:30 – Skoki narciarskie: kwalifikacje mężczyzn (HS 106): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka
Sobota, 27.02.2021
09:00 – Kombinacja norweska: seria próbna kobiet (HS 106)
10:00 – Kombinacja norweska: konkurs indywidualny kobiet (HS 106)
11:45 – Biegi narciarskie: bieg łączony kobiet (15 km): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka
13:30 – Biegi narciarskie: bieg łączony mężczyzn (30 km): Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk
15:15 – Skoki narciarskie: oficjalny trening mężczyzn (HS 106): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała (AZS Zakopane), Jakub Wolny, Klemens Murańka
15:30 – Kombinacja norweska: zawody indywidualne kobiet (5 km, technika dowolna)
16:30 – Skoki narciarskie: konkurs indywidualny mężczyzn (HS 106): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka
16:30 – Biegi narciarskie: oficjalny trening sprint drużynowy: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk
Niedziela, 28.02.2021
09:00 – Kombinacja norweska: seria próbna mężczyzn (HS 106) Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
10:00 – Kombinacja norweska: konkurs drużynowy mężczyzn (HS 106): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
11:00 – Biegi narciarskie: kwalifikacje sprint drużynowy (technika dowolna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta (obie LKS Markam Wiśniowa-Osieczany), Karolina Kukuczka (MKS Istebna) Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce), Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk
13:00 – Biegi narciarskie: finał sprintu drużynowego kobiet i mężczyzn: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk
15:00 – Kombinacja norweska: zawody drużynowe mężczyzn (4x5 km): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
15:30 – Skoki narciarskie: seria próbna drużyny mieszane (HS 106): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka
17:00 – Skoki narciarskie: konkurs drużyn mieszanych (HS 106): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka
Poniedziałek, 01.03.2021
13:00 – Biegi narciarskie: trening kobiet i mężczyzn: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk
15:30 – Kombinacja norweska: trening mężczyzn: Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
17:00 – Skoki narciarskie: oficjalny trening kobiet (HS 137): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel
Wtorek, 02.03.2021
09:00 – Kombinacja norweska: trening mężczyzn (HS 137): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
13:15 – Biegi narciarskie: zawody indywidualne mężczyzn (15 km, technika dowolna): Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk
14:30 – Biegi narciarskie: oficjalny trening mężczyzn (technika dowolna): Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk
16:00 – Kombinacja norweska: oficjalny trening mężczyzn (technika dowolna)
16:30 – Skoki narciarskie: oficjalny trening kobiet (HS 137): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel
18:00 – Skoki narciarskie: kwalifikacje kobiet (HS 137): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel
Środa, 03.03.2021
08:30 – Kombinacja norweska: oficjalny trening mężczyzn: Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
13:15 – Biegi narciarskie: zawody indywidualne mężczyzn (15 km, technika dowolna): Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk
16:00 – Skoki narciarskie: seria próbna kobiet (HS 137): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel
16:00 – Biegi narciarskie: oficjalny trening kobiet i mężczyzn (technika dowolna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk
16:00 – Kombinacja norweska: trening mężczyzn (technika dowolna): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
17:15 – Skoki narciarskie: konkurs indywidualny kobiet (HS 137): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel
19:15 – Skoki narciarskie: oficjalny trening mężczyzn (HS 137): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka
Czwartek, 04.03.2021
10:00 – Kombinacja norweska: seria próbna mężczyzn (HS 137): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
11:00 – Kombinacja norweska: konkurs indywidualny mężczyzn (HS 137): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowic
13:15 – Biegi narciarskie: sztafeta mężczyzn (4x10 km): Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk
15:15 – Kombinacja norweska: konkurs indywidualny mężczyzn (10 km, technika dowolna): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
16:00 – Skoki narciarskie: oficjalny trening mężczyzn (HS 137): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka
17:30 – Skoki narciarskie: kwalifikacje mężczyzn (HS 137): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka
Piątek, 05.03.2021
09:00 – Kombinacja norweska: oficjalny trening mężczyzn (HS 137): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz
13:15 – Biegi narciarskie: sztafeta mężczyzn (4x10 km): Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk
15:30 – Kombinacja norweska: oficjalny trening mężczyzn (sprint drużynowy)
15:45 – Skoki narciarskie: seria próbna mężczyzn (HS 137): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka
17:00 – Skoki narciarskie: konkurs indywidualny mężczyzn (HS 137): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka
17:00 – Biegi narciarskie: oficjalny trening bieg masowy, kobiety i mężczyźni: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk
Sobota, 06.03.2021
09:00 – Kombinacja norweska: seria próbna konkurs drużynowy (HS 137)
10:00 – Kombinacja norweska: konkurs drużynowy mężczyzn (HS 137)
12:30 – Biegi narciarskie: konkurs indywidualny kobiet (30 km, technika klasyczna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka
15:00 – Kombinacja norweska: sprint drużynowy mężczyzn (2x7,5 km)
15:45 – Skoki narciarskie: seria próbna konkurs drużynowy mężczyzn (HS 137): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka
16:00 – Biegi narciarskie: trening mężczyzn: Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk
17:00 – Skoki narciarskie: konkurs drużynowy mężczyzn (HS 137): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka
Niedziela, 07.03.2021
13:00 – Biegi narciarskie: konkurs indywidualny mężczyzn (50 km, technika klasyczna): Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk
Po zakończeniu zawodów – ceremonia zamknięcia MŚ.