NIESAMOWITY wyczyn Piotra Żyły. NIKT wcześniej tego nie dokonał!

2021-02-27 21:00 PSt
Piotr Żyła
Autor: SE Piotr Żyła

Piotr Żyła w niesamowitym stylu wygrał sobotni konkurs na normalnej skoczni w Oberstdorfie, odbywający się w ramach Mistrzostw Świata. Urodzony w Cieszynie skoczek okazał się wyraźnie lepszy od konkurentów, dzięki czemu wywalczył ostatecznie złoty krążek. 34-letni skoczek stał się tym samym najstarszym mistrzem świata w historii całej dyscypliny.

Żyła prowadził już po pierwszej serii, kiedy to wylądował na 105. metrze. W serii finałowej „Pieter” poszybował nieco krócej (102,5 metra), ale ostatecznie nie przeszkodziło mu to w wywalczeniu tytułu mistrza świata. Polski skoczek o nieco ponad 3,5 punktu wyprzedził Niemca Karla Geigera, na najniższym stopniu podium stanął natomiast Anze Lanisek ze Słowenii.

Justyna Żyła pokazała ZDJĘCIE BEZ STANIKA! Kto robił jej tę odważną fotkę?!

Zwycięstwo Żyły oznacza, że został on najstarszym mistrzem świata w skokach narciarskich w historii. Pochodzący z Cieszyna skoczek w styczniu obchodził 34. urodziny, ale jak sam wielokrotnie powtarzał – „wiek to tylko liczba”. Poprzednim rekordzistą był Norweg Anders Bardal, który zdobywając złoty medal na MŚ w Val di Fiemme (2013) miał niespełna 31 lat.  

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze