Noriaki Kasai jest NIEZNISZCZALNY. Będzie nadal skakał!

2020-04-05 15:21 MF
Noriaki Kasai
Autor: Cyfrasport Noriaki Kasai

Mimo, że w tym roku stuknie mu 48. wiosna, wciąż nie zamierza kończyć kariery! Mowa o legendarnym japońskim skoczku Noriakim Kasaim, który zapowiedział, że zrobi wszystko, by wystartować w kolejnym sezonie Pucharu Świata. - Zamierzam trenować więcej i być silniejszy – zapewnił japoński skoczek.

- Nadal mogę dawać z siebie wszystko, nawet jeśli zostanę pokonany – zapewnia Noriaki Kasai, cytowany przez serwis skijumping.pl. Japoński skoczek zapewnił, że wciąż chce rywalizować na skoczniach w przyszłym sezonie Pucharu Świata. Co ciekawe, Japończyk w tym sezonie wyśrubował swój rekord. 2 lutego, awansując do pierwszej serii konkursu PŚ w Sapporo został najstarszym uczestnikiem w historii tego cyklu. W dniu zawodów miał dokładnie 47 lat, 7 miesięcy i 26 dni. Ostatecznie zajął 36. miejsce.

Noriaki Kasai specjalnie dla „Super Expressu”: Frunę jak kamikaze [WYWIAD, WIDEO]

Największymi osiągnięciami Japończyka są dwa wicemistrzostwa świata (1999, 2003), mistrzostwo świata w lotach (1992), srebrne medale igrzysk olimpijskich (indywidualnie w 2014 roku na skoczni dużej i drużynowo w 1994 również na dużej) oraz brązowy (drużynowo w 2014 na skoczni dużej). Startował w ośmiu kolejnych igrzyskach olimpijskich (od 1992), co zostało odnotowane w Księdze Rekordów Guinessa.

- Nie marnuję czasu i chcę walczyć o awans do zespołu jeżdżącego na Puchar Świata. Zamierzam trenować więcej i być silniejszy - zapowiada skoczek. Jeśli jego słowa się spełnią, będzie to jego...32. sezon PŚ!

Kamil Stoch nie dostanie OGROMNEJ NAGRODY za Raw Air! Zabrali mu ponad 100 tysięcy

Przedwcześnie zakończony sezon 2019/2020 nie był najlepszy w wykonaniu Kasaiego. Startował w siedmiu konkursach, ale zaledwie trzykrotnie udało mu się przebrnąć kwalifikacje. Nie zdobył żadnego punktu. To pierwszy taki przypadek od sezonu… 1990/1991.

Najnowsze