Piotr Żyła

i

Autor: DANIEL KARMANN/DPA VIA AP Piotr Żyła

Skokowa wojenka

Norwegowie paskudnie zaatakowali Piotra Żyłę. Mistrzowska odpowiedź Polaka, nie było co zbierać

2023-01-02 20:34

Piotr Żyła jest w znakomitej formie i do końca będzie walczył o podium Turnieju Czterech Skoczni, jednak nie wszyscy doceniają świetną dyspozycję polskiego skoczka. Norwegowie paskudnie zaatakowali Żyłę i głośno zarzucają mu oszustwo. Podczas dnia przerwy jeden z norweskich dziennikarzy skonfrontował się z "Wiewiórem", który odpowiedział mu po mistrzowsku. Nie było co zbierać!

Na półmetku 71. Turnieju Czterech Skoczni Norwegowie mają wiele powodów do zadowolenia, gdyż Halvor Egner Granerud jest na najlepszej drodze do zakończenia 16-letniej niemocy norweskich skoczków. Od sezonu 2006/2007 żaden z nich nie wygrał prestiżowej niemiecko-austriackiej imprezy, ale triumfator Kryształowej Kuli z 2021 r. okazał się najlepszy w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen i pewnie zmierza po Złotego Orła. Ma blisko 27 pkt przewagi nad drugim Dawidem Kubackim i ponad 40 pkt nad trzecim Piotrem Żyłą. Mimo to, w Norwegii głównym tematem stało się rzekome oszustwo Żyły, a najwięcej podczas TCS mówi się o... kombinezonie Polaka. Dzień przerwy pomiędzy startami w Ga-Pa a Innsbrucku okazał się niezwykle gorący.

Norwegowie paskudnie zaatakowali Piotra Żyłę. Mistrzowska odpowiedź Polaka!

Strój mistrza świata z Oberstdorfu wzbudził kontrowersje już po pierwszym konkursie tegorocznego TCS. Wszystko za sprawą suwaka, który rozpiął się po finałowym skoku 35-latka, co umknęło sędziom. Żyła powinien zostać zdyskwalifikowany, ale cudem oszukał przeznaczenie i cieszył się z drugiego miejsca. Nieco gorzej poszło mu w noworocznym konkursie, w którym był szósty. Łącznie na półmetku turnieju zajmuje trzecie miejsce, ale przed startem w Innsbrucku i tak stał się głównym bohaterem norweskich mediów. Dziennikarze z kraju fiordów zarzucają mu manipulacje przy sprzęcie, a jako dowód wskazują zdjęcia kombinezonu po wylądowaniu. Ich zdaniem strój jest ewidentnie zbyt duży, a jeden z Norwegów postanowił skonfrontować się z polskim skoczkiem.

"Norweski dziennikarz pokazał Piotrkowi jego zdjęcie w kombinezonie i pytał, czy nie widzi w tym nic dziwnego. Piotrek wyjaśnił, że chyba musi się inaczej zacząć cieszyć po skokach. Teraz cieszy się jak gladiator - ręce w dół. Następnym razem ręce będzie miał w górze i po problemie" - opowiedział w mediach społecznościowych Damian Michałowski z TVN, a jako dowód pokazał wymowne zdjęcia. Warto dodać, że krytyczny głos wobec Żyły zabrali też byli skoczkowie - Viktor Polasek i Andreas Stjernen. Fakty są jednak takie, że jeden z liderów polskiej kadry przeszedł każdą kontrolę sprzętu i jest obok Kubackiego jedynym zawodnikiem, który kończył wszystkie konkursy obecnego sezonu w TOP 10. Najbliższa taka okazja już w środę w Innsbrucku, a we wtorek odbędą się tam kwalifikacje.

Sonda
Czy Piotr Żyła wygra Turniej Czterech Skoczni?
Piotr Żyła i jego show przed kamerami: Gdy ledwo żyję, jestem najbardziej zadowolony

NAGI zawodnik w Turnieju Czterech Skoczni i historia Audi Małysza.

Do tego nowinki techniczne i ciekawostki, czyli wszystko co musisz wiedzieć o TCS. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze