Od jutra play off hokejowej NHL. Tytułu broni Tampa Bay Lightning

2021-05-14 11:58 Dariusz Chrabalowski
drużyna Tampa Bay Lightning ze zdobytym Pucharem Stanleya
Autor: AP drużyna Tampa Bay Lightning ze zdobytym Pucharem Stanleya

Rozgrywki ligi hokeja na lodzie NHL wkraczają w fazę play off. W sobotę rozpoczynają się pucharowe zmagania północnoamerykańskiej ligi. Wyłonione 16 drużyn walczyć będzie w każdej rundzie według zasady do czterech wygranych meczów.

Sezon zasadniczy NHL jeszcze trwa, bowiem pozostało do rozegrania kilka meczów zaległych. Nie zmienia to jednak składu uczestników play off. Najlepszym zespołem sezonu zasadniczego okazała się ekipa Colorado Avalanche. W ostatnim meczu „Lawina” zasypała na własnym lodowisku Los Angeles Kings 5:1. Tytułu i Pucharu Stanleya sprzed roku broni Tampa Bay Lightning.

W każdej z czterech grup odbędzie się pucharowa rywalizacja czterech drużyn, do wyłonienia zwycięzcy grupy. Jedną z nich będzie drużyna z Kanady, bowiem zespoły z tego kraju z powodów sanitarnych rozgrywały mecze Dywizji Północnej bez przekraczania granicy z USA. Następnie czterej zwycięzcy grup ustawieni zostaną w półfinałach według dorobku z sezonu zasadniczego.

Jak zwykle pojawi się problem zbieżności play off NHL z turniejem mistrzostw świata (od 21 maja w Rydze). I jak zwykle zawodnicy z drużyn odpadających w NHL zasilać mają reprezentacje toczące rywalizację w stolicy Łotwy.

Zestawy par 1/8 play off NHL:

Dywizja Zachodnia: Colorado Avalanche - St Louis Blues oraz Vegas Golden Knights - Minnesota Wild;

Dywizja Wschodnia: Pittsburgh Penguins - New York Islanders oraz Washington Capitals - Boston Bruins;

Dywizja Centralna: Carolina Hurricanes - Nashville Predators oraz Florida Panthers - Tampa Bay Lightning;

Dywizja Północna (Kanada): Toronto Maple Leafs - Montréal Canadiens oraz Edmonton Oilers (2) - Winnipeg Jets.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze