Piotr Żyła

i

Autor: Instagram/ piotr_zyla_official Piotr Żyła

Na jaw wyszła cała prawda!

Piotr Żyła nie jest katolikiem! Ksiądz wyjawił tajemnicę skoczka, taka jest jego prawdziwa wiara

2024-04-02 15:48

Piotr Żyła to bez wątpienia jedna z najbardziej lubianych sportowców w Polsce. Skoczek narciarski od lat z dumą reprezentuje ojczyznę w skokach narciarskich, a do legendy przeszło jego wielkie poczucie humoru. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że sportowiec nie jest katolikiem! Były katecheta Żyły wyjawił całą prawdę!

Piotr Żyła od lat jest wielkim ulubieńcem fanów reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Sportowiec jest uwielbiany za swoje występy i rewelacyjne poczucie humorów, którym od lat zaraża kibiców. Mało kto jednak wiedział, że skoczek nie jest katolikiem! Na jaw wyszła cała prawda, jego były katecheta zabrał głos w sprawie!

Piotr Żyła nie jest katolikiem. Na jaw wyszła prawda!

Okazuje się, że Żyła jest ewangelikiem i to własnie w tym odmianie chrześcijaństwa uczęszczał na lekcję religii, co wspominał jego katecheta ksiądz Jan Bryt - proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku.

- Piotr chodził do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, gdzie są prowadzone zarówno katolickie, jak i ewangelickie lekcje religii. Uczniowie są z całej Polski i należą do różnych Kościołów. Opiekę duszpasterską nad uczniami sprawują dwaj katecheci - katolicki i ewangelicki. Piotr uczęszczał na lekcje religii ewangelickiej. (...) Lekcje z  Piotrem były wielką przyjemnością. Należy do bardzo pogodnych ludzi - powiedział katecheta w rozmowie z portalem bielskobiała.naszemiasto.pl 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze