Piotr Żyła

i

Autor: Cyfra Sport Piotr Żyła

co za skok!

Piotr Żyła przeżył chwile grozy! Jego szalony skok wprawił wszystkich w osłupienie, bezcenna reakcja

2023-01-28 11:41

Piotr Żyła zakończył kwalifikacje do zawodów w Bad Mittendorf na 8. miejscu choć niewiele brakowało, by nie zdołał wejść do konkursu! Polak leciał bardzo nisko nad bulą, jednak wytrzymał presję i zdołał wyciągnąć skok do 223 metrów! Po zawodach Żyła nie ukrywał, że sam bał się, że zaraz „wbije” się w bulę skoczni Kulm.

Piotr Żyła to z pewnością jeden z najbardziej nieprzewidywalnych zawodników nie tylko w polskiej kadrze, ale i w całej stawce. Potwierdza to jego skok kwalifikacyjny do konkursów w Bad Mittendorf. Już się wydawało, że Żyła skończy swój skok na 150 metrze, jednak lecąc bardzo nisko nad zeskokiem zdołał wyciągnąć ten skok do bardzo dobrych 223 metrów. Po zawodach sam zawodnik przyznał, że było to wynikiem błędu, ale wytrzymał presję i nie złożył się do lądowania zbyt szybko.

Piotr Żyła rozbrajająco szczery po swoim skoku

Po skoku Piotra Żyły kibice ale też i trenerzy Polaków odetchnęli z ulgą. Sam zawodnik natomiast nie tracił dobrego humoru, mimo że kwalifikacje mogły zakończyć się dla niego katastrofą. – Myślałem, że się tam wbiję w bulę. Poszedłem za wcześnie, patrzę i myślę "O nie! O nie" – mówił szeroko uśmiechnięty Żyła w rozmowie z Eurosportem i stwierdził, że sam nie jest pewien, jak mu się to udało. – Siłą woli chyba. Widzę, że ta bula się zbliża i myślę: "Nie, jeszcze nie!" – śmiał się dalej nasz zawodnik.

Thomas Thurnbichler natomiast w rozmowie z Kacprem Merkiem przyznał, że skok Piotra Żyły był... dziwny. Przyznał jednak, że Żyła po błędzie zachował się dokładnie tak, jak powinien - wytrzymał, nie lądował zbyt szybko i zdołał uzyskać jeszcze kilkadziesiąt metrów.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze