Dawid Kubacki, Kamil Stoch

i

Autor: Cyfra Sport Dawid Kubacki, Kamil Stoch

Pilne informacje!

Podjęli decyzję w sprawie polskich skoczków! Wszystko tuż przed MŚ, opuścili Zakopane!

2023-02-17 13:27

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich była na zgrupowaniu w Zakopanem, gdzie budowała formę na mistrzostwa świata. Okazuje się, że kadrowicze opuścili już stolicę polskich Tatr, co zostało potwierdzone przez Jana Winkiela, sekretarza generalnego w Polskim Związku Narciarskim w rozmowie z TVP Sport. Wiemy, co stało za taką decyzją i jest to niezwykle ważny i dobry komumnikat dla kibiców polskich skoków.

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich pracowała nad formą na mistrzostwa świata w Planicy i była w Zakopanem. Okazuje się jednak, że skoczkowie opuścili już stolicę polskich Tatr. Wszystko przez bardzo dobrą formę, jaką skoczkowie mieli pokazać w trakcie przygotowań, co potwierdził w krótkim komunikacie dla TVP Sport Jan Winkiel. 

Polscy skoczkowie opuszczają Zakopane. Jest komentarz z PZN

- Dobrze skakali. Nie było potrzeby cisnąć więcej. Czas na odpoczynek. Wyjazd do Planicy będzie w poniedziałek albo we wtorek - skomentował dla TVP Sport sekretarz generalny w PZN.

Dobre informacje przed mistrzostwami świata potwierdził TVP także Adam Widomski, dyrektor ds. PR i mediów, który stwierdził, że liderzy polskiej kadry spisują się dobrze, a do wielkiej dyspozycji wraca Kamil Stoch.

-  Wszystko jest w normie. Zgrupowanie przebiegło pozytywnie. Trwa proces przygotowań do dużej imprezy. Teraz czas na ciszę, spokój, relaks i odpoczynek. Będą indywidualne treningi poszczególnych zawodników, bo to standardowa procedura. Nie można wypaść z rytmu. Jest chwila na wyczyszczenie głowy przed kluczową imprezą. Więcej oficjalnych obozów i treningów do samego wyjazdu nie będzie. Poza tym wszyscy są zdrowi. Nikt na nic nie narzeka. Sytuacja jest w normie - mówi Widomski.

Sonda
Czy Piotr Żyła może być zaliczany do najlepszych skoczków w historii Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze