Dawid Kubacki

i

Autor: MARKKU ULANDER/LEHTIKUVA VIA AP Dawid Kubacki

ważne wieści

Podjęto kluczową decyzję w sprawie Polaków przed skokami w Titisee-Neustadt! Klamka zapadła

2022-12-06 17:01

Już w najbliższy weekend najlepsi skoczkowie będą rywalizować podczas kolejnych zawodów Pucharu Świata, tym razem w Titisee-Neustadt. Tuż przed wyjazdem do Niemiec, podjęto kluczową decyzję w sprawie Polaków. Okazuje się bowiem, że Biało-czerwoni będą rywalizować nie tylko podczas dwóch konkurów indywidualnych, ale także w zawodach mieszanych.

Nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich dopiero się rozpoczął, a już był w stanie dostarczyć kibicom sporo emocji. Najlepsi zawodnicy do tej pory mieli okazję mierzyć się w Wiśle i Ruce i szczególnie rywalizacja na fińskiej skoczni mogła zasmucić kibiców Kamila Stocha. Teraz skoczkowie wybiorą się na zawody do Titisee-Neustadt i jak się okazuje, czeka nas tam więcej emocji, niż mogliśmy się początkowo spodziewać.

Ważne wieści przed skokami w Titisee-Neustadt! Podjęto kluczową decyzję

Podczas najbliższego weekendu 9-11 grudnia, na niemieckiej skoczni zaplanowane są aż trzy konkursy - piątkowy konkurs indywidualny, sobotnie starty mieszane i w niedzielę znów zawody indywidualne. Początkowo można było się spodziewać, że w sobotę Polscy skoczkowie nie będą brali udziału w rywalizacji, ale nic bardziej mylnego. Właśnie zapadła decyzja, że do Titisee-Neustadt udadzą się także dwie skoczkinie. 

Podjęto kluczową decyzja w sprawie Polaków przed skokami w Titisee-Neustadt! Klamka zapadła

Polski Związek Narciarski potwierdził bowiem, że do Niemiec wybiorą się także Nicole Konderla i Kinga Rajda, a to oznacza z kolei, że reprezentacja Polski będzie mogła wziąć udział w zawodach mieszanych. Na razie nie wiadomo jednak, którzy skoczkowie wezmą udział w zawodach mieszanych razem z paniami.  

Sonda
Czy Kamil Stoch wygra Puchar Świata w sezonie 2022/23?
Najnowsze