Pokazała moc dwa miesiące po operacji. Izabela Marcisz mistrzynią Polski

2021-09-20 14:05
Narciarstwo biegowe, biegi narciarskie, Izabela Marcisz, uraz, szpital, kontuzja
Autor: Instagram/izabelamarcisz Izabela Marcisz pokazała obrażenia, jakich doznała po wypadku

Dwa miesiące temu upadła na twarz jadąc na nartorolkach. Przeszła operację nastawienia i złączenia żuchwy. W miniony weekend Izabela Marcisz (21 l.) pokazała świetną formę triumfując w Zakopanem w mistrzostwach Polski w biegach na nartorolkach. Tytuł w gronie mężczyzn wywalczył Dominik Bury.

Letni czempionat biegaczy narciarskich odbył się na trasie COS w Zakopanem i miał formę trzyetapowego turnieju.

W pierwszym dniu, po sprincie na 1500 m stylem dowolnym prowadzenie objęli 20-letnia Monika Skinder (MULKS Tomaszów Lub.) przed Izabelą Marcisz i Kamil Bury (26 l.), starszy z dwóch braci w kadrze narodowej, przed Maciejem Staręgą. Kolejność nie zmieniła się po biegu dystansowym stylem klasycznym (7,5 km kobiet i 10 km mężczyzn).

Nazajutrz rozegrano finał w postaci biegu pościgowego „łyżwą” (10 km kobiet i 12,5 km mężczyzn). Izabela Marcisz (klub Prządki Ski), aktualna mistrzyni świata juniorów w tej konkurencji szybko dogoniła Monikę Skinder i oderwała się od niej odnosząc pewne zwycięstwo.

- Jestem ogromnie zadowolona z mojego biegu na dystansie 10 km techniką dowolną, ponieważ zrealizowałam swój plan od samego początku. Start ten był dla mnie naprawdę dobrym treningiem i dał mi dużo doświadczenia, które myślę, że zaowocuje zimą – powiedziała zwyciężczyni za metą.

Natomiast w biegu mężczyzn na czele długo znajdowała się trójka: bracia Kamil i Dominik Bury (AZS AWF Katowice) oraz Maciej Staręga.Na ostatniej pętli specjalizujący się w stylu dowolnym Dominik Bury oderwał się od rywali. Utrzymał przewagę do mety, a jego młodszy o rok brat wyprzedził Macieja Staręgę.

Izabela Marcisz będzie podopieczną Martina Bajčičáka
Autor: East News Izabela Marcisz

Na trasie biegu w Zakopanem obecna była Justyna Kowalczyk-Tekieli wraz z nowonarodzonym synkiem, Hugonem. Mistrzyni olimpijska zażartowała, że Izabeli Marcisz przybył nowy kibic.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze