Polska - Kazachstan Wynik i Relacja na żywo

Autor: AP PHOTO Polska - Kazachstan Wynik i Relacja na żywo

Mecz o utrzymanie

Polska - Kazachstan Wynik. Zapis relacji na żywo z meczu MŚ w hokeju

2024-05-20 22:45

Polscy hokeiści żegnają się z mistrzostwami świata Elity w hokeju. Smutny koniec wielkiego powrotu po 22 latach przypieczętowała porażka 1:3 z Kazachstanem. Mecz o wszystko rozpoczął się znakomicie od gola Kamila Wałęgi, jednak później brakowało dokładności w kluczowych momentach. O wszystkim zadecydowała trzecia tercja, w której Polacy popełnili zbyt poważne błędy i w konsekwencji spadli do dywizji 1A. Poniżej zapis naszej relacji na żywo z meczu Polska - Kazachstan:

Polska - Kazachstan 1:3

Bramki: Wałęga (10') - Mikhailis (13'), Orekhov (51'), Starchenko (55')

Na żywo

Polska - Kazachstan

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Kazachstan na mistrzostwach świata Elity w hokeju. Początek spotkania o 20:20.

Hokeiści są już na lodzie, za chwilę początek meczu!

Taki skład wybrał dziś trener Robert Kalaber:

20'

Zaczynamy mecz o historyczne utrzymanie!

20'

Pierwsza dobra akcja Polaków zakończona strzałem Wanackiego, który został wybity za lód!

19'

Dziubiński wyprowadzał akcję 2 na 2, ale został zablokowany, a kilka sekund później groźny strzał Polski został zablokowany tuż przed bramką! Świetny początek naszych hokeistów!

19'

Pierwsza ważna interwencja Murraya i zamrożenie krążka!

18'

Głośne okrzyki kibiców w Ostrawie: "Gramy u siebie!"

15'

Spokojniejsze minuty, trwa walka o przejęcie inicjatywy. Tylko jeden niecelny strzał Kazachów.

13'

Kara 2 minut dla Kazacha! Czy Polacy po raz pierwszy wykorzystają przewagę na tych MŚ?

13'

Dobry zamek Polaków, ale bramkarz z Kazachstanu obronił strzał z najbliższej odległości!

12'

Ufff! Murray ryzykował grę 1 na 1 przed bramką, po czym Kazach uderzył z pierwszego, jednak na szczęście niecelnie.

GOOOOOOOOOL! W ostatnich sekundach udało się wykorzystać przewagę!

11'

Kamil Wałęga odnalazł się w zamieszaniu pod bramką i wbił krążek do siatki!

11'

Kibice z Polski długo czekali na wykorzystaną przewagę, ale doczekali się w najlepszym momencie!

9'

Niecelny strzał Kazachów po kolejnym dość niepewnym wybiciu Murraya.

8'

Przed dzisiejszym meczem Polska nie wykorzystała 18 momentów gry w przewadze. Za 19. razem się udało!

8'

Niestety, gol dla Kazachstanu tuż po wznowieniu gry po wybiciu krążka za lód...

8'

Mikhailis sam objechał naszą obronę i wykorzystał sytuację sam na sam.

7'

I jeszcze kara 2 minut dla Zygmunta...

6'

Brawo Murray! Ważna interwencja!

5'

Koniec kary! Wybroniliśmy się w osłabieniu!

5'

Piękna akcja Polaków zakończona strzałem Kolusza, ale Shutov perfekcyjnie skrócił kąt.

4'

Zbyt łatwo Kazachowie zdobyli gola na 1:1:

2'

Mrozi krążek Murray, a na lodzie ostra szarpanina!

2'

Sędziowie zarządzili obustronne wykluczenie - po naszej stronie Urbanowicz.

2'

Dobry strzał Kruczka sprzed niebieskiej, ale kazachski bramkarz świetnie go odbił.

1'

Ostatnia minuta 1. tercji!

Koniec pierwszej tercji! Przez 3 minuty byliśmy w raju, ale wciąż trzeba walczyć o utrzymanie!

Tak Kamil Wałęga wyprowadził na chwilę Polskę w wirtualnej tabeli przed Kazachstan:

- Dużo pracy jeszcze przed nami, żeby znowu wyjść na prowadzenie i wygrać ten mecz - mówił w przerwie strzelec gola dla Polski.

20'

Zaczynamy drugą tercję!

20'

5-4 to celne strzały po pierwszej tercji.

18'

Ważna interwencja Murraya po niefrasobliwym wybiciu polskiego obrońcy!

16'

To Kazachowie lepiej zaczęli tę tercję, ale na szczęście brakuje konkretów.

16'

Pięknie napędził się Wałęga po świetnym podaniu Kolusza, ale jego strzał został zablokowany!

16'

Dobra, szybka akcja i zamrożony krążek po strzale Polaków.

15'

Miał problemy Shutov po strzale Michalskiego, ale Polakowi zabrakło milimetrów do groźnej dobitki!

14'

Polacy swoimi występami w Elicie zdobyli uznanie zagranicznych kibiców!

13'

Było groźnie pod naszą bramką, ale udało się wybronić.

12'

Brawo Murray! Czujnie gra w tej tercji nasz bramkarz.

11'

Ufff! Świetna interwencja Murraya i zamrożony krążek.

11'

Było blisko gola na 2:1! Centymetry uratowały Kazachów!

10'

Niebezpieczny strzał kazachskiego napastnika, ale na szczęście obok bramki.

10'

Kara dla Kazacha za atak na naszego bramkarza!

9'

Gigantyczne zamieszanie pod bramką Kazachów! Było blisko gola po strzale Łyszczarczyka!

9'

Łyszczarczyk znowu blisko! Świetny moment w przewadze!

8'

Tym razem nie udało się wykorzystać przewagi. Zamrożony krążek po strzale Fraszki.

7'

Mocny strzał Pasia, ale tuż obok bramki!

6'

Kapitalna interwencja Murraya! I druga, po której znowu ucierpiał w walce z Kazachem...

5'

Kara 2 minut dla Kazacha za atak na Pasiuta!

4'

Źle zagrali Polacy w przewadze - nagle musieli się bronić 3 na 3, a Murray mroził krążek.

4'

Drugie mrożenie Murraya po przegranym buliku.

3'

Mocny strzał Maciasia z pierwszego, a po chwili wracający Kazach od razu przejął krążek i Murray trzy razy ratował nam skórę!

2'

Słabszy moment Polaków, ale Murray znowu wyśmienicie!

1'

Ostatnia minuta drugiej tercji!

1'

Ale było blisko! Dwie kapitalne okazje Polaków, ale Shutov bronił niczym Murray!

Koniec drugiej tercji! Paś oddał jeszcze strzał z syreną, ale Shutov zachował czujność.

Organizatorzy MŚ zachwycają się postawą obu bramkarzy:

15-15 - po dwóch tercjach mamy remis nie tylko na tablicy wyników, lecz także w celnych strzałach.

- Ta tercja troszkę słabsza niż pierwsza. Nie brakło siły, może za bardzo chcemy się otworzyć i dajemy rywalom za dużo szans - komentował na gorąco Marcin Kolusz.

Hokeiści wracają na lód! Panowie, do boju!

Przypomnijmy - tylko zwycięstwo za 3 punkty da Polsce utrzymanie.

20'

Zaczynamy trzecią tercję! 20 minut nadziei dla Polski!

19'

Polacy zaczęli wysoko i zrobiło się niebezpiecznie pod naszą bramką. Na szczęście udało się wybronić!

18'

Paś dogrywał wzdłuż bramki, ale nikt nie zamknął tego podania.

18'

Ale miał okazję Zygmunt! Genialna interwencja Shutova!

15'

15 minut do końca!

15'

Świetnie Murray po uderzeniu z pierwszego po "asyście" polskiego obrońcy!

14'

Brawo Murray! Głupia strata przed naszą bramką, ale w bramce mamy dziś ścianę!

13'

Kolejna interwencja Murraya!

13'

Mikhailis próbował wywalczyć karę 2 minut dla Dziubińskiego, ale sędziowie nie dali się nabrać.

11'

Zakotłowało się w tercji Kazachstanu, ale Zygmunt nie zdołał oddać strzału!

10'

Niestety, gol dla Kazachstanu...

Orekhov potężnie huknął z lewej strony po dobrze zbudowanej akcji w naszej tercji.

10'

Było blisko szybkiej odpowiedzi, ale zabrakło dokładności pod bramką Kazachów.

9'

Niecelny strzał po pięknej akcji!

9'

Znowu kocioł pod kazachską bramką, ale bez konkretów.

7'

Czas ucieka, zostało mniej niż 7 minut.

6'

Niecelny strzał Pasiuta...

6'

Co tu się stało?! Fatalna strata na niebieskiej linii i Kazach wykorzystał sytuację sam na sam...

6'

Starchenko trafił idealnie między parkanami Murraya po stracie Kolusza i Łyszczarczyka.

5'

5 minut do końca, ale teraz Polska potrzebuje już cudu.

5'

Kara 2 minut dla Kazachów za opóźnianie gry.

5'

Shutov zamroził krążek po naszym strzale i doszło do drobnych przepychanek.

4'

Gramy bez bramkarza w podwójnej przewadze!

3'

Koniec kary, dalej gramy z pustą bramką.

3'

Niewiarygodne! Nie udało się wbić krążka do odsłoniętej bramki Kazachów!

2'

2 minuty do końca...

2'

Kazachowie szukali trafienia do pustej bramki, ale się pomylili.

1'

Ostatnia minuta Polski w Elicie?

1'

Dobra akcja, ale Shutov złapał krążek po strzale Wronki.

1'

Zostało 39 sekund...

KONIEC MECZU! Polska spada z Elity.

Polscy kibice w Ostrawie na stojąco podziękowali hokeistom za walkę. Ci są załamani.

Wałęga i Mikhailis wybrani najlepszymi zawodnikami meczu.

Pasiut, Paś i Murray zostali nagrodzeni jako najlepsi zawodnicy Polski na turnieju.

Tak wyglądał gol, który okazał się gwoździem do trumny Polski:

To już koniec naszej relacji na żywo. Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl!

Polska jest przed ostatnim meczem MŚ w trudnej sytuacji, ale ma wszystko w swoich rękach. Kazachowie wygrali w Ostrawie tylko pierwszy mecz z Francją (3:1) i nieznacznie wyprzedzają Polaków, którzy także w meczu otwarcia z Łotwą (4:5 po dogrywce) wywalczyli jak na razie jedyny punkt. Później Biało-Czerwoni stawiali naprawdę trudne warunki hokejowym potęgom, ale za każdym razem schodzili z lodu pokonani. Do meczu o wszystko z Kazachstanem przystąpią po dniu przerwy po zażartych bojach z USA (1:4) i Niemcami (2:4). Teoretycznie powinni być w nieco lepszej sytuacji od rywali, którzy w niedzielę nie mieli odpoczynku i zostali brutalnie rozbici przez Amerykanów (1:10).

Polska - Kazachstan WYNIK NA ŻYWO i relacja live z MŚ w hokeju

Polska wróciła na MŚ Elity po 22 latach, ale szybko może z niej spaść. Przed ostatnią kolejką fazy grupowej wiadomo, że z najwyższą dywizją pożegnają się albo Polacy, albo Kazachowie. Biało-Czerwoni utrzymają się tylko w przypadku zwycięstwa w regulaminowym czasie gry. Każdy inny wynik oznacza ich spadek do dywizji 1A. Bilans meczów bezpośrednich przemawia za Kazachstanem, ale w ostatnim starciu tych drużyn górą była Polska. W lutym 2020 r. Polacy sensacyjnie wygrali z Kazachami w kwalifikacjach olimpijskich. Teraz ponownie nie będą faworytami, ale daje im się zdecydowanie większe szanse niż cztery lata temu.

Czy Polska utrzyma się w hokejowej elicie?