Dominik Paś, autor obu bramek w meczu z Ukrainą

Autor: Jacek Kozioł

Polska – Serbia w hokeju na lodzie Transmisja NA ŻYWO MŚ Dywizji 1B Gdzie oglądać

2022-04-29 13:22

Polska – Serbia w hokeju na lodzie Transmisja NA ŻYWO MŚ Dywizji 1B Polska – Serbia Gdzie oglądać mecz dzisiaj w TV Na jakim programie Transmisja w TV Sport 29.04

Polscy hokeiści wygrali dwa pierwsze mecze mistrzostw świata Dywizji 1B („trzeciej ligi”), rozgrywanych w Tychach. Po gładkim zwycięstwie 3:0 nad Estonią mieli ciężka przeprawę z Ukrainą. Pomimo dwóch goli strzelonych przez Dominika Pasia w pierwszej tercji, po 60 minutach gry był remis 2:2. Doszło do dogrywki (bez gola) i serii pięciu rzutów karnych, w których Polacy okazali się lepsi 2-1 (celne strzały Filipa Komorskiego i Jakuba Bukowskiego). Ostateczny wynik 3:2 daje Polsce drugie miejsce w tabeli, z dorobkiem 5 pkt. Prowadzi Japonia – 6 pkt.

Kapitan drużyny ukraińskiej, Andrij Michnow zapowiedział, że po turnieju zespół wróci do kraju, by bronić go przed rosyjskim najazdem.

W środowy wieczór Polska zagra trzecie spotkanie, tym razem z Serbią, która wysoko przegrała oba poprzednie mecze. Studio i relacja na żywo w TVP Sport środa 29.04.2022 od godz. 19.30