Złota 100: Stoch zrobił skok na kasę

Autor: Andrzej Lange Kamil Stoch

PŚ w Titisee-Neustadt: Kamil Stoch tuż za podium!

2015-02-07 22:56

Puchar Świata w Titisee-Neustadt to kolejny etap walki o Kryształową Kulę. Konkurs miał też pokazać, w jakiej formie przed mistrzostwami świata są najlepsi skoczkowie i kogo należy zaliczyć do grona faworytów przed najważniejszą imprezą sezonu. Zawody w znakomitym stylu wygrał Severin Freund, ale z dobrej strony pokazali się Polacy - Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Poprzedni raz skoczkowie rywalizowali w Titisee-Neustadt w zeszłym sezonie, w grudniu 2013 roku. Wówczas na pierwszym miejscu podium stanął Thomas Morgenstern, a tuż za nim uplasował się Kamil Stoch. Mieliśmy spore nadzieje, że Polak powtórzy znakomite osiągnięcie z tamtego konkursu i ponownie da nam powody do radości.

PŚ w Titisee-Neustadt: Gdzie transmisja NA ŻYWO w TV?

I po pierwszej serii mogliśmy skakać z radości. Nie tylko dlatego, że polski mistrz olimpijski był na trzecim miejscu, ale też dlatego, że dobrą formę z kwalifikacji na konkurs przełożył nareszcie Piotr Żyła. Popularny "Wiewiór" w eliminacjach do zawodów zajął drugie miejsce i tak samo dobrze skoczył w pierwszej serii, bowiem znalazł się zaledwie 0,4 punktu za Stochem.

Niestety obaj Polacy mieli dość małe szanse na zwycięstwo, bo reszcie stawki dość mocno odskoczył duet Severin Freund - Peter Prevc. Ostatecznie pełną pulę zgarnął Niemiec, ale za nim znalazł się niespodziewanie Stefan Kraft, który po świetnym skoku w drugiej serii awansował z 8. miejsca. Kamil Stoch spadł na 4. pozycję, a dość mocno zawiódł Piotr Żyła, który skończył konkurs na 9. pozycji. 22. lokatę zajął zaś trzeci z Polaków - Aleksander Zniszczoł.