PŚ w Zakopanem TERMINARZ zawodów. Kiedy SKOKI w Zakopanem? PŚ w Zakopanem 2021 KALENDARZ skoków [PŚ Zakopane PROGRAM]

2021-01-14 15:03 kkn
Wielka Krokiew
Autor: East News Wielka Krokiew

PŚ w Zakopanem TERMINARZ zawodów. Kiedy SKOKI w Zakopanem? PŚ w Zakopanem 2021 KALENDARZ skoków. PŚ Zakopane PROGRAM. Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich rozgrywane w Zakopanem zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród fanów. W tym roku trybuny będą świeciły pustkami, ale emocji na pewno nie powinno zabraknąć. Najbliższy weekend będzie zdominowany przez wydarzenia w stolicy polskich Tatr. PŚ Zakopane TERMINARZ, kiedy skaczą w Zakopanem. PŚ Zakopane KALENDARZ.

PŚ Zakopane TERMINARZ zawodów. Kiedy skoki w Zakopanem 2021

Zakopane od wielu lat jest miejscem, do którego co roku ściągają turyści z wielu zakątków nie tylko Polski, ale również Europy. Zwłaszcza w styczniu, kiedy to na Wielkiej Krokwi rozgrywane są zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rywalizację najlepszych zawodników na świecie obserwują z wysokości trybun dziesiątki tysięcy kibiców. Niestety w tym roku na trybunach nie będzie nikogo, a spowodowane jest to pandemią koronawirusa. Podobnie jak w przypadku innych konkursów w tym sezonie, skoczkowie muszą poradzić sobie bez żywiołowego dopingu fanów. Emocji w samej rywalizacji nie powinno jednak zabraknąć, bo jesteśmy w samym środku Pucharu Świata. A w dodatku główną rolę odgrywają w nim Polacy. Kamil Stoch w klasyfikacji generalnej traci ponad 300 punktów do lidera, Halvora Egnera Graneruda, ale biorąc pod uwagę formę trzykrotne mistrza olimpijskiego, dystans ten jest do odrobienia. Zakopane dla Stocha jest miejscem szczególnym i na pewno będzie chciał w weekend potwierdzić swoją świetną dyspozycję.

PŚ Zakopane KALENDARZ zawodów. PŚ Zakopane PROGRAM, kiedy skoki?

I pozostaje mieć jedynie nadzieję, że w sportowe emocje nie wmiesza się pogoda. Już od kilku dni wiadomo, że z uwagi na "Bestię ze Wschodu" skoczkowie będą musieli poradzić sobie z dużym, bo kilkunastostopniowym mrozem. Niestety wiele wskazuje również na to, że sędziowie będą mieli sporo pracy ze względu na wiatr, który ma uprzykrzać życie skoczkom. Oby jednak pesymistyczne prognozy nie sprawdziły się, bo sama rywalizacja zapowiada się wyśmienicie.

PŚ Zakopane PROGRAM zawodów:

Piątek - 15.01.2021

15:45 - Oficjalny trening

18:00 - Kwalifikacje

Sobota - 16.01.2021

15:00 - Seria próbna

16:15 - Konkurs drużynowy

Niedziela - 17.01.2021

15:00 - Seria próbna

16:00 - Konkurs indywidualny

Najnowsze