Puchar Świata w Rybińsku. Wielki powrót Bjoergen, Kowalczyk straciła koszulkę liderki!

2012-02-04 14:11

W dzisiejszym biegu w rosyjskim Rybińsku zawodniczki musiały biec 10 kilometrów techniką dowolną w trzaskającym mrozie. Bieg okazał się bardzo trudny dla Justyny Kowalczyk, która zajęła dopiero 7. miejsce.

W zawodach w Rybińsku do walki w Pucharze Świata powróciła największa rywalka Kowalczyk Marit Bjoergen. I był to powrót piorunujący, bo Norweżka w bardzo dobrym stylu zwyciężyła.To 50. zwycięstwo Bjoergen w karierze.

Przeczytaj koniecznie: SKOKI NARCIARSKIE: Puchar Świata, Val di Fiemme. Relacja NA ŻYWO w Internecie

Kowalczyk wprawdzie cały czas utrzymywała kontakt z czołówką, ale jednak znalazła się daleko poza podium. Polka zajęła 7 miejsce. W związku z tym Kowalczyk nie jest już liderką Pucharu Świata (została nią ponownie Bjoergen).