Dawid Kubacki

i

Autor: Cyfra Sport Dawid Kubacki

jest kiepsko

Skoczkowie usłyszeli fatalne informacje. Czekają ich ogromne problemy, można tylko załamać ręce

2023-01-18 11:05

Fani skoków narciarskich nie muszą długo czekać na kolejne emocje związane z rywalizacją najlepszych zawodników w Pucharze Świata. Po weekendzie w Zakopanem skoczkowie przenieśli się na drugą stronę globu, do dalekiej Japonii. Niestety, wiele wskazuje na to, że zawodnicy znów mogą mieć wielkie problemy.

Miniony weekend w Pucharze Świata można odbierać dwojako. Oczywiście Polacy mogli cieszyć się z drugiego miejsca w konkursie drużynowym czy również drugiej lokaty Dawida Kubackiego w konkursie indywidualnym, ale pozostał niedosyt, bo najlepszy w tym sezonie polski skoczek walczył w niezwykle trudnych warunkach i niewiele zabrakło, abyśmy dwukrotnie usłyszeli Mazurka Dąbrowskiego. Niestety, okazuje się, że warunki pogodowe mogą być równie ciężkie w nadchodzących zawodach.

Fatalne warunki w Sapporo. Będą problemy?

Warunki, jakie panują obecnie w japońskim Sapporo, pokazał na Twitterze Dominik Formela z portalu skijumping.pl. Na wideo widać, że intensywnie wieje i pada gęsty śnieg, a tego dnia warunki miały być najlepsze! Prognozy na weekend nie są optymistyczne i wiele wskazuje na to, że zawodnicy znów będą zmuszeni walczyć z niekorzystnymi warunkami na skoczni.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze