Wielka Krokiew w Zakopanem

i

Autor: Tomasz Radzik SE Wielka Krokiew w Zakopanem

Skocznia ucierpiała

Szokujące sceny na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Wieje tak, że skocznia ucierpiała! Naprawiają zniszczenia

2023-01-15 12:56

Tego wszyscy się obawiali. Niestety, konkurs Pucharu Świata w stolicy polskich Tatr jest zagrożony. Pierwsze zniszczenia na skoczni w Zakopanem to skutek porywistego wiatru. Są poważne obawy, że niedzielny konkurs indywidualny może zostać odwołany właśnie z powodu szalejącego w Zakopanem wiatru! Według Interii, na skoczni trwają prace, które mają naprawić pozrywane banery i powywracane płotki!

Wielka Krokiew w Zakopanem ma być miejscem rozegrania niedzielnego konkursu indywidualnego. Ma być, bo potencjalne rozpoczęcie zawodów Pucharu Świata w Zakopanem wciąż stoi pod znakiem zapytania. Porywy wiatru sięgają zawrotnych prędkości, które uniemożliwiałyby bezpośrednie przeprowadzenie konkursu. Wciąż czekamy na decyzję w sprawie próby przeprowadzenia lub odwołania zmagań najlepszych skoczków Pucharu Świata.

Fatalna prognoza przed konkursem w Zakopanem. Wielkie zagrożenie! Mogą odwołać skoki

Skocznia w Zakopanem zniszczona. Zerwane banery, przewrócone płotki

Skocznia w Zakopanem, według relacji portalu Interia.pl, ucierpiała z powodu porywistych podmuchów wiatru. Zdaniem redakcji, po skoczni fruwały banery, które zostały pozrywane. Co więcej, wiatr miał także poprzewracać także płotki. Specjalne służby miały się już zająć sprawą i uprzątają skocznię, by ta była gotowa na ewentualne rozegranie niedzielnego konkursu.

- Ważne jest to, że wiatr wieje z południa. Dla nas najgorszy byłby wiatr z boku skoczni, czyli z zachodu albo ze wschodu. Jeżeli jest jeden kierunek, to łatwiej jest przeprowadzić zawody. Do tego mocno ma wiać do godz. 12-13, a potem sytuacja ma się poprawiać - powiedział organizacji organizator Pucharu Świata, Wojciech Gumny.

QUIZ: Czy rozpoznasz gwiazdy światowego tenisa? Nie znać ich to wstyd dla kibica! Sprawdź się

Pytanie 1 z 14
Kim jest ta tenisistka?
Iga Świątek

Ostrzeżenie IMGW przed skokami w Zakopanem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował ostrzeżenie przed mocnymi porywami wiatru. - IMGW-PIB OSTRZEGA: WIATR/1 małopolskie (6 powiatów) od 22:00/14.01 do 20:00/15.01.2023 prędkość do 30-40 km/h, porywy do 85 km/h, S i SW. Dotyczy powiatów: gorlicki, nowosądecki, nowotarski, Nowy Sącz, suski i tatrzański - brzmi komunikat.

O której godzinie skoki w Zakopanem?

Niedzielny konkurs w Zakopanem to rywalizacja indywidualna. Skoczkowie będą walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej i wyścigu o Kryształową Kulę. Zmagania na Wielkiej Krokwi rozpoczną się około godziny 16:00. Relacja na żywo na Sport.se.pl.

Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze