Kamil Stoch

i

Autor: Cyfrasport Kamil Stoch

Wyjątkowa sytuacja

Tajemnicza historia Kamila Stocha wyjaśniła się po latach. Austriacki skoczek zakończył karierę i prawda wyszła na jaw

2022-09-22 10:47

Kamil Stoch to jeden z najlepszych skoczków w historii. Jego sukcesy mówią same za siebie, a "Orzeł z Zębu" może mieć problemy z wymienieniem wszystkich osiągnięć. Jednak jeden puchar szczególnie zapadł w pamięć lidera polskiej kadry. Wszystko przez to, że nie pasował on do reszty. Przez lata Stoch nie znał tajemnicy, ale ta wreszcie została rozwiązana, w związku z zakończeniem kariery przez Markusa Schiffnera.

Stoch ma na koncie tyle osiągnięć, że trudno uwierzyć, iż szczególną uwagę zwrócił na puchar za 3. miejsce w jednym z konkursów Pucharu Świata. Tak się jednak stało, a miało to związek z otwarciem galerii Kamiland. Wybitny skoczek zgromadził wszystkie swoje puchary w jednym miejscu, dzięki czemu kibice mogą podziwiać jego pokaźną kolekcję w Zakopanem. Znajdują się w niej m.in. trzy złote medale olimpijskie, ale wyjątkowa historia wiąże się ze znacznie mniej cennym trofeum za podium w pucharowym starcie w Engelbergu. - Jest jedno trofeum, które nie jest takie, jak być powinno. W 2018 r. w Engelbergu dostałem aniołka za Puchar Kontynentalny, który miał być tydzień później. Zapewne mój puchar otrzymał ktoś, kto był trzeci w Pucharze Kontynentalnym - mówił w lipcu zeszłego roku w rozmowie z Tomaszem Kalembą z "Onetu". Okazuje się, że polski skoczek miał rację!

Polscy skoczkowie będą musieli rywalizować z Rosjanami? Skandal w FIS, narciarska federacja znów pokazała swoją słabość

Wykształcenie Kamila Stocha robi wrażenie!

Tajemnicza historia Stocha wyjaśniła się po latach. Austriak zakończył karierę i prawda wyszła na jaw

W ostatnich dniach kibice skoków dowiedzieli się o smutnej decyzji, jaką jest zakończenie kariery przez Markusa Schiffnera. 30-latek przez lata pojawiał się w Pucharze Świata, ale największe sukcesy odnosił w "drugiej lidze". Jest m.in. triumfatorem Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2020/21. W karierze uzbierał wiele występów w konkursach tej rangi i jednym z nich był feralny start w grudniu 2018 r. Austriak wygrał wówczas pierwszy konkurs w Engelbergu, a w drugim zajął trzecie miejsce. I za ten występ otrzymał puchar, który powinien trafić do Stocha tydzień wcześniej!

Kamil Stoch zdecydował się wszystko ujawnić! Lider reprezentacji Polski opisał to ze szczegółami, tak to wygląda

Sonda
Czy Kamil Stoch w sezonie 2022/2023 zdobędzie Kryształową Kulę?

Prawda wyszła na jaw po niemal czterech latach, gdyż Schiffner... zapozował na koniec kariery z tym pucharem. Szybko wypatrzył to Adam Bucholz ze Skijumping.pl, który przypomniał niecodzienną historię Stocha i pomylonego trofeum. Niewykluczone, że obaj zawodnicy dogadają się na zamianę aniołków, co zasugerował już Piotr Bąk z tego samego portalu. "No i prawda wyszła na jaw. Ewa Bilan-Stoch, to może jakaś zamianka?" - wywołał do tablicy żonę 39-krotnego triumfatora zawodów PŚ, która odpowiada w dużej mierze za galerię Kamiland.

Najnowsze