Kamil Stoch

i

Autor: PAP/EPA/KIMMO BRANDT Kamil Stoch

Ciężko uwierzyć!

Polscy skoczkowie będą musieli rywalizować z Rosjanami? Skandal w FIS, narciarska federacja znów pokazała swoją słabość

2022-09-22 9:53

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) już nie raz potrafiła się skompromitować. Do typowo „narciarskich” problemów, z którymi sobie nie radzi, takich jak niesprawiedliwe przeliczniki za wiatr czy niejednolite podejście do sprzętu skoczków, doszły także sprawy pozasportowe. FIS wahało się z zawieszeniem rosyjskich skoczków i wykluczyło ich dopiero po rekomendacji MKOl. Teraz w FIS głośno mówią o tym, że chcą przywrócić Rosjan do rywalizacji, choć ich kraj wcale nie przestał okupować Ukrainy i mordować jej mieszkańców.

Lada moment minie 7 miesięcy od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Świat sportu nie podszedł do sprawy rosyjskich sportowców jednolicie, ale w wielu dyscyplinach, gdzie podstawą rywalizacji jest reprezentowanie własnego kraju, zostali oni wykluczeni. Tak też postąpił FIS, który początkowo nie chciał wcale wykluczać rosyjskich oraz białoruskich sportowców. - Aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę wszystkich sportowców biorących udział w zawodach, Rada FIS jednogłośnie zdecydowała, zgodnie z zaleceniem MKOl, że żaden sportowiec z Rosji lub Białorusi nie będzie brał udziału w żadnych zawodach FIS do końca sezonu 2021/22 - napisano w oświadczeniu kilkanaście dni po napaści Rosji na Ukrainę. Jak widać, FIS nie wyklucza Rosjan z powodu ich agresji na sąsiedni kraj, tylko w obawie o bezpieczeństwo sportowców – czyli właśnie Rosjan i Białorusinów, no bo kto inny mógłby się bać o swoje bezpieczeństwo? I teraz, gdy pojawia się szansa, FIS chce przywrócić Rosjan do rywalizacji.

Kamil Stoch zdecydował się wszystko ujawnić! Lider reprezentacji Polski opisał to ze szczegółami, tak to wygląda

Sonda
Czy rosyjscy i białoruscy sportowcy powinni wrócić do rywalizacji?

Skandaliczny pomysł FIS. Rosjanie wrócą do rywalizacji?

O swoim pomyśle FIS poinformował na „Forum Nordicum” - zgromadzeniu dziennikarzy zajmujących się narciarstwem. - Być może wydarzy się to w grudniu, wtedy oba państwa, oczywiście bez flagi narodowej oraz hymnu, mogłyby wystąpić w mistrzostwach świata - powiedział Michel Vion, sekretarz generalny FIS.

Tak Justyna Żyła dba o nowego ukochanego. Zdjęcie mówi wszystko, można tylko pozazdrościć!

Jego zdaniem coraz więcej federacji myśli o ponownym włączeniu Rosjan do rywalizacji. - W największych federacjach zaczyna się myślenie o ponownym otwarciu drzwi dla Rosjan i Białorusinów. Bo sport mógłby, czy powinien być niezależny od polityki. To potrwa, może 2-3 miesiące, ale pomysł na ponowne włączenie ich do sportu zaczyna się pojawiać – twierdzi Vion.

To wszystko brzmi jak nieśmieszny, okrutny żart, ale kto wie, czy tak nie jest. Jeśli tak, to działacze są najwyraźniej ślepi i nie oglądają wiadomości, z których dowiedzieliby się, że Rosja nie tylko nie kończy wojny, ale eskaluje działania ogłaszając mobilizację 300 tys. rezerwistów. Nie widzieli być może także zdjęć i nagrań z masowych grobów pod Iziumem, gdzie Rosjanie chowali pomordowanych Ukraińców. - Gratulacje FIS! Zawsze umiecie zaskoczyć w skali debilizmu, na który wskakujecie. W chwili, gdy Putin ogłasza mobilizację Rosjan pod kątem wojny na Ukrainie, to FIS na Forum Nordicum zostaje pionierem w mówieniu o ponownym przyjęciu Rosjan i Białorusinów na swoje areny – tak sytuację podsumował dziennikarz sport.pl zajmujący się m.in. skokami narciarskimi, Jakub Balcerski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze