Stefan Horngacher

i

Autor: Cyfra Sport Stefan Horngacher

Zdecyduje się na przerwę?

Takiego wyznania Stefana Horngachera jeszcze nie było. Zniknie ze skoków? Szczera deklaracja poszła w świat

2023-02-22 20:27

Stefan Horngacher w trwającym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich ma umiarkowane powody do radości. Reprezentanci Niemiec nie prezentują się tak dobrze, jak można było się tego spodziewać i na Austriaka zaczęła spadać krytyka. Pojawiły się nawet głosy, że Horngacher mógłby odejść z kadry naszych zachodnich sąsiadów. Teraz sam szkoleniowiec zabrał głos w sprawie swojej przyszłości.

Niemcy przed rozpoczęciem sezonu tradycyjnie typowani byli do czołowych lokat Pucharu Świata i wygrywania najważniejszych imprez. Stefan Horngacher przed Turniejem Czterech Skoczni zapowiadał, że jego kadra jest mocna. Rzeczywistość okazała się dla Niemców nieco brutalna, bo reprezentanci tego kraju spisywali się bardzo słabo i po raz pierwszy od dawna byli mocno krytykowani przez rodzime media. Oberwało się również Horngacherowi.

Co z przyszłością Horngachera? Szkoleniowiec zabrał głos

Pojawiły się nawet zapytania, czy niemiecka federacja nie powinna pomyśleć nad zmianą trenera. Ale działacze tonowali nastroje i mówili, że żadnych pochopnych decyzji nie będzie. Teraz głos w sprawie zabrał sam zainteresowany. Horngacher w rozmowie z niemiecką agencją prasową przyznał, że nie zamierza się nigdzie ruszać i w przyszłym sezonie również poprowadzi Niemców. - Rozmawialiśmy już o tym ze związkiem. Czuję się tu dobrze i nie mam ambicji, żeby gdzieś stąd wyjechać - przyznał szkoleniowiec.

Zaskakiwać może jednak inna deklaracja. Austriacki trener stwierdził, że praca na jego stanowisku jest sporym wyzwanie i zabiera sporo sił. Dlatego poważnie rozważa pauzę w wykonywaniu zawodu. - Chciałbym zrobić sobie przerwę, bo ta praca pochłania dużo energii. Być może mógłbym się zaangażować w innej roli w związku - powiedział Horngacher.

Sonda
Czy Dawid Kubacki zdobędzie medal na MŚ w Planicy?
PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport 20.02
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze