Thomas Thurnbichler

i

Autor: Cyfrasport Thomas Thurnbichler

Wymowna reakcja

Thomas Thurnbichler nie wytrzymał. Po pytaniu o Stocha wyszły z niego wszystkie emocje

2023-01-21 21:14

Thomas Thurnbichler ma tej zimy sporo powodów do zadowolenia, głównie za sprawą Dawida Kubackiego. Polscy skoczkowie w każdym konkursie walczą o najwyższe cele, choć Piotr Żyła i Kamil Stoch są nieco w cieniu lidera Pucharu Świata. W kilku przypadkach mogłoby być inaczej, gdyby nie pech. Zwłaszcza przy skokach Stocha, o czym trener Polaków doskonale wie. Po kolejnym niefartownym konkursie Thurnbichler nie wytrzymał. Wyszły z niego wszystkie emocje!

Thurnbichler szybko zaskarbił sobie sympatię polskich skoczków i kibiców. Już w pierwszym sezonie pracy w Polsce sprawił, że Biało-Czerwoni walczą o najwyższe cele i właściwie nie schodzą z podium. Prawdziwym liderem stał się Dawid Kubacki, którego krok po kroku gonią Kamil Stoch i Piotr Żyła. Zwłaszcza ten pierwszy wrócił na dobre tory po nie najlepszym początku sezonu. Wydaje się, że jest coraz bliżej wskoczenia na podium, ale "Orzeł z Zębu" ma mnóstwo pecha. Jego przygody z warunkami stały się hitem tego sezonu wśród kibiców, ale karta wciąż się nie odwróciła. Nawet w najlepszym występie tego sezonu podczas piątkowego konkursu indywidualnego w Sapporo Stoch nie uniknął wiatru w plecy w finałowym skoku, a jeszcze gorzej było w sobotę.

Thomas Thurnbichler nie wytrzymał. Po pytaniu o Stocha wyszły z niego wszystkie emocje

Po pierwszej serii trzykrotny mistrz olimpijski był siódmy z minimalną stratą do podium, dzięki czemu rozbudził apetyty kibiców. Sobotnie zawody na Okurayamie były jednak dalekie od sprawiedliwych, a wiatr mocno kręcił. I ponownie to Stoch wylosował najgorszy los na wietrznej loterii. W drugiej serii skakał przy najmocniejszym wietrze w plecy, przez co nie zdołał odlecieć. Wylądował już na 121 m i ponownie musiał obejść się smakiem podium, choć ósme miejsce i tak jest dobre. Jednak oczekiwania jego, kibiców, a nawet trenerów są większe, tym bardziej że fatum 35-latka trwa już naprawdę długo.

Najlepiej świadczy o tym reakcja Thurnbichlera po sobotnich zawodach. Dominik Formela z portalu Skijumping.pl zapytał trenera polskich skoczków o występ Stocha, zauważając, że ten znowu miał najgorszy wiatr. - To prawda - rzucił Austriak, ale zdecydowanie więcej zdradziła mowa ciała. 33-latek słysząc słowa dziennikarza uśmiechnął się bezradnie i skinął głową z zamkniętymi oczami. - Nie wiem... W Austrii mówimy, że kiedy dokończysz posiłek, masz szczęście do pogody. Chyba powinien dokończyć swój posiłek - dodał z uśmiechem - Naprawdę, w jakiś sposób nie jest najszczęśliwszym zawodnikiem w tym sezonie, ale mam nadzieję, że to się zmieni. W galerii poniżej poznasz ukochaną Thurnbichlera:

Sonda
Czy Kamil Stoch wygra po raz 40. w tym sezonie Pucharu Świata?
Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze