Thomas Thurnbichler

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Thomas Thurnbichler

MŚ w Planicy

Thomas Thurnbichler odkrył karty! W takiej kolejności zaprezentują się "Biało-Czerwoni" w konkursie drużynowym

2023-03-03 21:17

Po piątkowym konkursie indywidualnym nie zabrakło emocji w Planicy. Dawid Kubacki w drugiej serii wywalczył brązowy medal, wyprzedzając Halvora Egnera Graneruda. Kamil Stoch ostatecznie znalazł się tuż za podium, a Piotr Żyła uplasował się na 9. miejscu. Ponadto z bardzo dobrej strony pokazał się Aleksander Zniszczoł, który zakończył zawody na 23. lokacie. Thomas Thurnbichler wskazał, w jakiej kolejności wystąpią "Biało-Czerwoni" w rywalizacji drużynowej.

Podczas mistrzostw świata w Planicy wszyscy kibice mogli być zadowoleni z emocji, jakie zagwarantował im konkurs. W pierwszej serii duży wpływ na skoki miały warunki atmosferyczne przez co nie każdy mógł być zadowolony z uzyskanego rezultatu. Liderem był Ryoyu Kobayashi, na drugim miejscu uplasował się Timi Zajc, a podium uzupełniał Halvor Egner Granerud. "Biało-Czerwoni" spisali się z bardzo dobrej strony Dawid Kubacki był tuż za podium, Kamil Stoch był dwa miejsca niżej, a Piotr Żyła zajmował 9. lokatę. Do rundy finałowej zakwalifikował się także Aleksander Zniszczoł. W drugim skoku świetnie zaprezentował się Słoweniec, który wyprzedził Kobayashiego, a wicelider klasyfikacji generalnej wyprzedził największego rywala w tym sezonie - Graneruda i wywalczył brązowy medal.

Thomas Thurnbichler zdecydował! W takiej kolejności zaprezentują się Polacy podczas sobotniego konkursu

Kamil Stoch ostatecznie znalazł się tuż za podium, co mogło spowodować niedosyt wśród polskich kibiców, Żyła utrzymał 9. pozycję, a Zniszczoł zakończył rywalizację na 23. lokacie.

Zaraz po konkursie Thurnbichler podjął decyzję, w jakiej kolejności będą skakać "Biało-Czerwoni". Na pewno podczas sobotniego konkursu nie zobaczymy Pawła Wąska, ponieważ szkoleniowiec postawił na 28-letniego Zniszczoła.

W pierwszej grupie wystartuje Stoch, następnie o jak najlepszy rezultat powalczy Żyła. W trzeciej rundzie skok odda Zniszczoł, a jako ostatni na belce pojawi się brązowy medalista - Kubacki.

Sonda
Czy Polacy zdobędą drużynowe mistrzostwo świata?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze