Thomas Thurnbichler

i

Autor: Twitter/Polski Związek Narciarski Thomas Thurnbichler

Thomas Thurnbichler podjął kluczową decyzję. Na niego postawi w reprezentacji Polski, to nazwisko budzi szacunek

2022-04-07 12:44

Thomas Thurnbichler postanowił podjąć ważną decyzję, która może odbić się na polskich skokach. Nowy szkoleniowiec polskiej kadry postanowił, że jego asystentem w reprezentacji Polski zostanie Marc Nölke, a więc były skoczek reprezentacji Niemiec. Asystent Thurnbichlera nie ukrywa wielkiej radości, o czym dał znać za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Thomas Thurnbichler postanowił wybrać swojego asystenta w reprezentacji Polski! Jak donosi serwis "skijumping.pl", następca Michala Doleżala w kadrze narodowej postanowił, że jego nowym asystentem pozostanie znany przed laty niemiecki skoczek narciarski - Marc Nölke. Niemiec nie kryje wielkiej radości z powodu pracy z Polakami, o czym dał znać na swoich mediach społecznościowych.

Barcelona zbłaźni się swoją propozycją dla Lewandowskiego? Trudno w to uwierzyć, chcą mu płacić grosze

Thomas Thurnbichler wybrał ważnego członka reprezentacji Polski. Niemiec nie kryje radości

Marc Nölke, który przed wieloma laty reprezentował swój kraj w skokach narciarskich napisał w mediach społecznościowych, że czuje wielką radość w związku z podjęcia pracy z Thurnibchlerem i reprezentacją Polski.

- Od tej pory pracuję w Polskim Związku Narciarskim. Wraz z głównym trenerem Thomasem Thurnbichlerem i ekspertem ds. materiałów Mathiasem Hafelem od poniedziałku z entuzjazmem i motywacją przystępujemy do realizacji prawdopodobnie najbardziej prestiżowego projektu na scenie skoków narciarskich, ponieważ polskie orły cieszą się w swojej ojczyźnie statusem kultowych - szczególnie Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Zadanie polega na stworzeniu silnej drużyny z doświadczonymi zawodnikami i nowymi graczami. Zadanie jest ogromne, ale jesteśmy bardzo dobrze przygotowani i chętni do współpracy z naszymi nowymi kolegami na południu Polski! Thomas już szlifuje swoje polskie umiejętności - będzie dobrze - napisał Niemiec na Facebooku.

Tak wyglądają święta Wielkanocne u Izy i Adama Małyszów. To robili z córką, gdy była małą dziewczynką, prawda wyszła na jaw

Marc Nölke wsławił się przed laty. Pomoże polskim skoczkom?

Postać nowego asystenta Thomasa Thurnbichlera trzeba utożsamiać z historią niemieckich skoków lat 90. Wtedy to sportowiec reprezentował swój kraj m.in. w trakcie igrzysk olimpijskich w  Albertville, będąc najmłodszym członkiem niemieckiej ekipy. Po latach kariery pracował jako redaktor stacji RTL, a także pracował z amerykańskimi i austriackimi kombinatorami norweskimi.

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?
Michal Doleżal o pożegnaniu z kadrą skoczków
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze