Uniwersjadowe sukcesy polskich sportowców-studentów

i

Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS

Triumfy w Lake Placid

Uniwersjadowa sesja na piątkę. Bogaty dorobek medalowy polskich sportowców-studentów

2023-01-26 12:44

Znakomity występ zaliczyli polscy sportowcy-studencie na zimowej uniwersjadzie w Lake Placid. Biało-Czerwoni, wspierani przez PZU, przywieźli zza oceanu aż 17 medali – to drugi wynik w historii startów naszej akademickiej reprezentacji w zawodach tej rangi!

- Po raz kolejny udało nam się dostrzec potencjał drzemiący w młodych zawodnikach. Wspieramy sport akademicki, bo AZS jest prawdziwą kuźnią talentów – powiedziała Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU, gratulując wszystkim medalistom postawy na skoczniach, stokach, trasach biegowych i biathlonowych oraz torach łyżwiarskich.

Biało-Czerwoni mogą pochwalić się pięcioma złotymi medalami (w skokach narciarskich: Nicole Konderla indywidualnie, mikst Konderla - Adam Niżnik oraz drużyna Konderla - Kinga Rajda, drużyna Natalia Jabrzyk, Iga Wojtasik i Olga Kaczmarek w łyżwiarstwie szybkim oraz Anna Nędza-Kubiniec w biathlonie), sześcioma srebrnymi (Wojtasik i Jabrzyk w łyżwiarstwie szybkim, Barbara Skrobiszewska i Nędza-Kubiniec w biathlonie, sztafeta Weronika Kaleta, Nicole Konderla i Andrzej Szczechowicz w kombinacji norweskiej oraz drużyna Paulina Cieślar i Anna Twardosz w skokach narciarskich) i sześcioma brązowymi (Joanna Kil w kombinacji norweskiej, Rajda indywidualnie oraz mikst Rajda - Szymon Jojko w skokach narciarskich, Marek Kania w łyżwiarstwie szybkim oraz Wojciech Janik i Skrobiszewska w biathlonie). - Cieszymy się, że przez ostatnie dwa tygodnie zawodnicy tak często stawali na podium, prezentując obok barw narodowych również logo PZU – dodała Beata Kozłowska-Chyła.

W święcie środowiska akademickiego – zorganizowanego po czteroletniej przerwie pandemicznej – wzięło udział ponad 1,5 tysiąca sportowców z całego świata. Dorobek Polaków dał naszej reprezentacji piąte miejsce w klasyfikacji medalowej uniwersjady. Letnia rywalizacja sportowców-studentów, przełożona z ubiegłego roku, odbędzie się w chińskim Chengdu, na przełomie lipca i sierpnia.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze