Kamila Żuk

Autor: East News Kamila Żuk podczas igrzysk w Pjongczangu.

Wielki sukces młodej polskiej biathlonistki. Kamila Żuk mistrzynią świata juniorek!

2018-03-01 14:06

Kamila Żuk to z pewnością jedna z najbardziej utalentowanych polskich biathlonistek. 20-letnia zawodniczka startowała już nawet na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, ale dopiero po nich wywalczyła swój największy sukces w karierze. Podczas mistrzostw świata juniorek rozgrywanych w estońskim Otepaeae w biegu na 12,5 kilometra zdeklasowała rywalki i zdobyła złoto!

Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pjongczang 2018 reprezentacja Polski zdobyła zaledwie dwa medale - złoty Kamila Stocha i brązowy drużyny skoczków. Wydawało się, że jeszcze przez długi czas w sportach zimowych będziemy mieć dużą posuchę jeśli chodzi o sukcesy, ale już po zakończeniu olimpiady pojawiła się jedna nadzieja - to Kamila Żuk.

20-letnia biathlonistka pojechała do Korei Południowej razem ze starszymi koleżankami i wzięła udział w sztafecie mieszanej, w której biało-czerwoni ukończyli rywalizację na odległym szesnastym miejscu. Tuż po powrocie z Pjongczangu młoda Polka pojechała na kolejną ważną imprezę - na rozgrywane w estońskim Otepaeae mistrzostwa świata juniorów. I wypadła tam fantastycznie!

W biegu na 12,5 kilometra nie miała sobie równych. Zaliczyła tylko dwa pudła - po jednym w dwóch pierwszych strzelaniach - ale znakomicie biegła. Na metę wpadła jako pierwsza, a nad kolejną zawodniczką miała ponad trzy minuty przewagi! Ten złoty medal to oczywiście największy sukces w karierze młodej Kamili Żuk. Rok temu w Novym Mescie Polka wywalczyła brąz w sprincie. Miejmy nadzieję, że taki sukces to jedynie preludium jej pięknej i bogatej w tytuły kariery.

ZOBACZ: Justyna Kowalczyk kończy przygodę z igrzyskami olimpijskimi