Wirus na lodzie. Zawieszone treningi hokeistów Tych i Jastrzębia. Hokeiści w izolacji

2020-08-03 17:33 Dariusz Chrabałowski
Wirusowe zgrupowanie kadry hokeistów na Torwarze 2
Autor: Paweł Skraba

Dwa czołowe kluby ekstraklasy hokeja na lodzie zawiesiły treningi i skierowały zawodników do izolacji domowej. GKS Tychy i GKS JHK Jastrzębie zareagowały w ten sposób po uzyskaniu informacji, że ich gracze, odpowiednio Filip Komorski i Aleksander Kostek, zarazili się wirusem SARS-CoV2 podczas zgrupowania kadry w Warszawie (19-26 lipca).

28-letni Filip Komorski miał wcześniej objawy klasycznej grypy: gorączke i dreszcze. Dopiero wymaz z gardła ujawnił koronawirusa. W tyskim klubie jak dotąd trzej zawodnicy dotknięci są tym patogenem. Testy wśród całej druzyny, trenerów i personelu klubu mają być przeprowadzone po siedmiu dniach przymusowej izolacji.

- Mamy informacje od zawodników, że na zgrupowaniu w żaden sposób nie były przestrzegane reguły bezpieczeństwa związane ze zminimalizowaniem ryzyka zakażenia – stwierdził rzecznik GKS Tychy Krzysztof Trzosek w rozmowie z serwisem hokej.net.

Natomiast klub z Jastrzębia przeprowadził testy z własnej inicjatywy już w poniedziałek 3 sierpnia rano. Poza Aleksandrem Kostkiem podobno nikt nie ma niepokojących objawów.

* Pierwszy przypadek w kadrze hokeistów ujawniono u Damiana Kapicy, który poddał się obowiązkowym badaniom przed wyjazdem za granicę, do swojego klubu Capitals Bratysława (poprzednio podano błędną informację o klubie austriackim).

Najnowsze