Filip Sakala

i

Autor: Damian Klamka/Eastnews

arcytrudna decyzja

Wstrząsające wyznanie skoczka! Dłużej tak już nie może, to koniec. Musiał zakończyć karierę natychmiast

2023-01-30 13:38

Skoki narciarskie w wielu krajach cieszą się ogromną popularnością, a najlepsi zawodnicy mogą liczyć na naprawdę spore zarobki. Niestety, na finanse w skokach nie mogą narzekać tylko ci, którzy utrzymują się w czołówce. Nieco gorsi skoczkowie często muszą dokładać do interesu, tak jak Filip Sakala, który w wieku zaledwie 28 lat zakończył karierę. Jak przyznał w rozmowie ze "skijumping.pl", nie ma już na to wszystko siły.

Zarobki najlepszych skoczków na świecie niejednokrotnie potrafiły wywołać zdumienie u fanów i z pewnością nie inaczej będzie po tym, jak wydało się, ile do tej pory w sezonie 2022/23 Pucharu Świata zarobili już Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Nie wszyscy zawodnicy mają jednak tyle szczęścia, a wielu skoczków bez formy niekiedy nie tylko nie zarabia na swojej pracy, ale również musi trenować za własne pieniądze. Tak było również w przypadku Filipa Sakali, czeskiego skoczka, który powiedział dość i w wieku 28 lat zakończył karierę. 

Reprezentant Czech kończy karierę w wieku 28 lat! Filip Sakala ma już dość, ostatnie lata to koszmar

Powiedzieć, że czeskie skoki narciarskie przeżywają kryzys, to jakby nie powiedzieć niczego. Nasi południowi sąsiedzi mają ogromne problemy z uzyskaniem satysfakcjonujących lokat, przez co tworzy się błędne koło. Jak przyznał sam Sakala, dla niego tu już za dużo. - Zaczynając ten sezon dawałem sobie ostatnią szansę (...) W październiku wygrałem mistrzostwa Czech, niestety od tego czasu nie osiągnąłem dobrych wyników i z każdym kolejnym nieudanym konkursem coraz trudniej było mi się zmotywować, do tego by się podnieść i walczyć dalej - wyznał czeski skoczek w rozmowie ze "skijumping.pl" po zakończeniu swojej kariery. 

Wstrząsające wyznanie skoczka! Dłużej tak już nie może, to koniec. Musiał zakończyć karierę natychmiast

Ze względu na brak odpowiednich wyników, Czech nie był w stanie zarabiać na swoich skokach, a jego oszczędności właśnie się skończyły. - Niestety nie mam już siły, by próbować robić to dalej. Ponadto skakałem za własne pieniądze i nie mam już środków, aby kontynuować przygodę ze skokami - dodał były już skoczek dzieląc się swoją przygnębiającą historią. 

Sonda
Czy Kamil Stoch wróci jeszcze do wielkiej formy?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze